A marokkói származású belga állampolgár ellen nemzetközi elfogatóparancs volt érvényben, amelyet a belga hatóságok kábítószer-kereskedelem, fegyverkereskedelem, pénzmosás és bűnszervezethez tartozás miatt adtak ki.
Brüsszelben egy váratlanul összehívott sajtótájékoztatón pénteken este bejelentette lemondását Vincent Van Quickenborne igazságügyi miniszter. Azzal indokolta döntését, hogy politikai felelősséget kell vállalnia a belga hatóságok működési hiányosságai miatt.
Tunézia-Olaszország-Norvégia-Olaszország-Svédország-Olaszország-Belgium. Abdessalem Lassoued, aki hétfőn este Brüsszelben két svéd állampolgárt agyonlőtt, majd másnap reggel vele is végeztek a rendőrök, az imént említett útvonalat járta be az elmúlt 12 évben. Esete tökéletesen példázza, hogy miért nem megfelelőek a jelenlegi migrációs szabályok, és hogy miért van szükség egy olyan új jogszabályra, amely megelőzi az ehhez hasonló helyzetek kialakulását. Úgy tűnik, a brüsszeli kettős gyilkosság újabb lökést ad ennek a folyamatnak, amelynek jószerével csak a magyar kormány akar gátat szabni.
Belga sajtóértesülések szerint ő volt a hétfő esti lövöldöző, de a hatóságok két további személyt is köröznek a két svéd férfi halálával végződő terrorcselekmény ügyében.
Az elkövető életfogytiglant kapott, de ez Belgiumban 20 és 35 év közötti szabadságvesztést jelent valójában, ami jó magaviselet miatt jelentősen rövidülhet is. Az ügy azért kiemelt jelentőségű, mert ez volt az első európai területen elkövetett terrortámadás, amelyet az Iszlám Állam nevű terrorszervezet vállalt magára.
Francia kérésre tovább vizsgálják a magyar hatóságok a terrorista Salah Abdeslam magyarországi kapcsolatrendszerét - írta a Magyar Idők. Mindenkit megpróbálnak azonosítani, akivel csak egyszer is kapcsolatba került a Belgiumban élt, francia születésű férfi.
A feltöltőkártyás telefonpiac végre megpezsdülni látszott, de a terrorelhárításra hivatkozva megszavazott törvénymódosítás rendőrállami kontrollt követelt, és tönkreteheti azt is, amihez amúgy a terroristáknak nem volt köze.
A magyar hatóságoknak fogalmuk sem volt arról, hogy egy hajléktalan nevére valaki 200 ezer telekomos SIM-kártyát vásárolt itthon, egészen addig, amíg a Salah Abdeslam terrorszervezete után nyomozó belga és francia hatóságok jogsegélykérelemmel meg nem keresték őket – írja a Népszabadság. A lap úgy tudja: egy arab tulajdonú magyarországi GSM-boltban vásároltak SIM-kártyákat a terroristák.