Szinte még ragyog: 3000 éves, páratlan állapotú kardot találtak Németországban
Szokatlanul jó állapotban találtak meg egy bronzkori kardot a németországi Nördlingen városában régészek.
Szokatlanul jó állapotban találtak meg egy bronzkori kardot a németországi Nördlingen városában régészek.
Táplálkozásuk miatt alig akadt rossz foguk a kora bornzkori gyerekeknek – derült ki egy osztrák tanulmányból. A kutatók hozzátették, 2018-ban az ausztriai iskolakezdők felének voltak szuvas fogai.
Különleges felfedezést tettek a chicagói Field Természettudományi Múzeum munkatársai, magyar régészekkel közösen – szokatlan módon arra derült fény, hogy egy másolatnak gondolt kard valójában nagyon is eredeti.
Több mint háromezer éves bronzkori leleteket, köztük bronztűt, miniatűr agyagkanalat, és feltehetően az egykori települést védő erődítés nyomait találták meg a régészek Jászszentlászló határában.
Körülbelül 3000-3500 éves, a bronzkorból származó sírokat tártak fel a Jósa András Múzeum régészei a tiszadobi Andrássy-kastély udvarán – közölte a kastélyt fenntartó Nemzeti Örökségvédelmi Fejlesztési Nonprofit Kft. ügyvezető igazgatója.
Egy nagyjából az i. e. 2000-ből való, rituális célokat szolgáló építmény maradványait fedezte fel egy régész a délnyugat-angliai Deani erdőben.
Egy 3300 évvel ezelőtt meghalt katona személyes tárgyait fedezték fel a kutatók egy bronzkori csatamezőn Északkelet-Németországban.