Állj mellénk! Legyél pártoló tag!

#blokklánc

Tech hvg.hu

Két ember 12 másodperc alatt lopott el 9 milliárd forintot

Nem volt hiábavaló a tanulás, juthatott eszébe szüleik egyik mondat annak az amerikai testvérpárnak, akik számítástechnikát és matematikát tanultak a világ egyik legrangosabb egyetemén, kitalálták, hogyan tudnak pillanatok alatt kriptovalutát lopni több milliárd forint értékben. Igaz, most sok éves börtönbüntetéssel kell szembenézniük.

Kult Csatlós Hanna

Hajlandó lenne több százezer forintot fizetni a világ egyik leghíresebb festményének egyetlen apró darabjáért?

Gustav Klimt leghíresebb alkotását, A csókot bedigitalizálták, aztán feldarabolták tízezer négyzetre, majd azokat elkezdték árulni a blokkláncon, darabonként majdnem 700 ezer forintért. A projektért a Sziget NFT-ket is készítő, részben magyar alapítású vállalkozás felel. Na de mi értelme van néhány színes foltért pénzt adni?

Kult Csatlós Hanna

Az NFT-őrület jövője: tényleg semmi másról nem szól, kizárólag a pénzről?

A legszebb kosaras zsákolásoktól kezdve a 3 pixeles macskákon át a dalszövegig gyakorlatilag bármiből lehet NFT-alkotás. Egyelőre jobban dominálja a rendszert a gyors pénzszerzés lehetősége, mint a valódi művészi értékek, ennek ellenére a magyar művészeti szcénából is egyre többen látnak fantáziát az NFT-kben, amelyekről azt gondolják, hogy nem fognak egyhamar eltűnni az életünkből. Néhány érintett szereplővel, művésszel és kurátorral ezúttal az NFT közeli jövőjéről beszélgettünk.

hvg360 Szauer Tamás

Hogyan függnek össze a kriptopénzek a fenntarthatósággal?

A bitcoin elképesztő drágulásáról, majd drasztikus értékvesztéséről szóló híreknek köszönhetően a legtöbb ember már hallott a kriptopénzek és egyéb kriptoeszközök világáról. A Bitcoin és társai szerepéről és jövőjéről megoszlanak a vélemények, ahogy arról is, baj-e, hogy ilyen sok energiát emészt fel a bányászatuk.