Hat órán át várták a mentőket Budapesten, a beteg meghalt
Hiába sürgette egy orvos is a mentőket, csak nagy sokára érkeztek meg.
Hiába sürgette egy orvos is a mentőket, csak nagy sokára érkeztek meg.
Az ügy miatt a Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ (NNGyK) nem tett intézkedést az Országos Mentőszolgálattal szemben. A betegszállító cég viszont jogszabálysértést követett el.
A jármű ráadásul közúti közlekedésre is alkalmatlan volt.
Az Országos Mentőszolgálat a Dyntell Magyarországgal működik együtt, egy különleges projekt keretében: egy olyan rendszert használnak, ami az életmentésben is segíti majd őket.
Havasi Gábor és László Imre szerint a páciensek szállítása csak növelné az érintkezések számát, miközben mások is fertőzésveszélynek lennének kitéve.
Hét beteg, köztük egy hordágyra szíjazott fél napig utazott Balatonfüredre, négy közülük műtött, miközben az autóban nincs légkondicionálás - erős történet jelent meg egy egészségügyi Facebook-csoportban.
Komoly problémákkal küzd az egészségügyi alapellátás, az Emberi Erőforrások Minisztériuma mégis innen vonna el pénzt, így szüntetnék meg betegszállításban kialakult forráshiányt és a gyermekellátás költségeinek alultervezettségét. Közben kérdéses, honnan lesz pénz a beígért béremelésre.
Adott esetben élet-halál kérdése lehet, hogy a mentőautót meg lehet-e közelíteni a beteg vagy sérült személlyel.
A betegszállítók hibázhattak, a mozgássérült asszonynak eltört a szeméremcsontja, súlyos, nyolc napon túl gyógyuló sérülést szenvedett. A betegszállítók ellen vádat emeltek.
Ügyeletes mentőautót irányítottak át betegszállításhoz májustól, a dolgozók felháborodtak. Az OMSZ szerint tartalék járművekkel végeznek betegszállítást, az ellátás országszerte zavartalan.
Papucsban, köntösben tették ki a mentőből a nehezen beszélő és mozgó asszonyt, akit egy hetes kórházi kezelés után kellett volna hazaszállítani.
Vérző beteget szállítottak volna kórházba, de feltartották őket.