14-szer kevesebb áramot használ az IBM új processzora, felpörgetheti a mesterséges intelligenciát
Az IBM mérnökei olyan chipen dolgoznak, amelynél 14-szer kevesebb energiát használ a mesterséges intelligencia, mint a jelenlegi csúcsprocesszorok.
Az IBM mérnökei olyan chipen dolgoznak, amelynél 14-szer kevesebb energiát használ a mesterséges intelligencia, mint a jelenlegi csúcsprocesszorok.
Hamarosan nem előre meghatározott mondatokra kattintva beszélgethetünk majd a játékokban lévő karakterekkel, vélik az Nvidiánál, és már demózták is, hogyan lehet majd a szó legszorosabb értelmében beszédbe elegyedni a gép által irányított virtuális szereplőkkel.
Az ajkak mozgásának követése egy újabb olyan lehetőség, amellyel növelhető, hogy egy mesterséges intelligencia megértse az emberi szavakat, és azokat kontextusba helyezze. Ezért is indult egy érdekes kísérlet Mark Zuckerberg cégbirodalmánál.
Újabb nagybevásárlást tartott a Microsoft, ezúttal 19,7 millárd dollárt költött el.
Van, akinek a Spotify már elérhetővé tette a funkciót, aminek köszönhetően hangvezérléssel indíthatjuk el a mobilos alkamazást.
A virtuális asszisztensek az otthonok után szépen lassan a munkahelyekre is megérkeznek. Míg a beszédfelismerő mesterséges intelligenciát alkalmazó házi készülékek leginkább a kényelmet szolgálják, az üzleti szereplők számára hatékonyabb munkafolyamatokat biztosítanak a felhőn keresztül igénybe vehető asszisztensek. Az ügyfélszolgálat mellett adminisztratív feladatokat is rájuk lehet bízni, és az információszerzésben is segítik a dolgozókat.
Az Indiegogón gyűjti az előrendeléseket a világ valószínűleg legkisebb kézi nyomtatója, amelynek az a különlegessége, hogy még a kimondott szöveget is képes kiprintelni.
A kutyaagy hatékonyabban elemzi a hozzá beszélő személy kilétét, mint a hallott beszédhangokat: a kutyák hasonló agyterület segítségével ismerik fel, hogy ki beszél, mint az emberek, a négylábúak esetében azonban a neurális aktivitásmintázat a beszélőelemzés során épp ellentétes az emberben ismerttel – fedezték fel a Magyar Tudományos Akadémia és az ELTE kutatói.
A Facebook tovább szeretné fejleszteni a beszédfelismerő szoftverét, ezért egy új megoldást találtak ki arra, hogy ehhez legyen elég alapanyaguk. Az új program egyelőre csak keveseknek érhető el.
Magyar kutatók terveznek olyan beszédfelismerő szoftvert, amivel már korai fázisában fel lehetne ismerni a demenciát.
A Bloomberg átfogó cikke szerint a virtuális asszisztenseket fejlesztő vállalatok szinte mindegyike alkalmaz munkavállalókat, akik elemzik a szoftver által hallott mondatokat, hogy tökéletesítsék a program működését. Az Amazonnál és az Apple-nél is csinálnak ilyesmit.
A legújabb tesztek szerint csak annyi hibát vét a beszéd felismerésekor a Microsoft fejlesztése, mint amennyit egy átlagos ember is vétene.