Magyarország megkapta az EU-s kohéziós források első részét
Az EU megnyitotta a pénzcsapot, mert úgy értékelte, hogy a magyar kormány teljesítette a tőle megkövetelt igazságügyi reformot.
Az EU megnyitotta a pénzcsapot, mert úgy értékelte, hogy a magyar kormány teljesítette a tőle megkövetelt igazságügyi reformot.
A felzárkóztatási és a helyreállítási pénzek nem jöttek, de a mezőgazdasági támogatások és a korábbi ciklus kohéziós pénzei igen, így még átmenetileg sem kerültünk ki a nettó haszonélvezők köréből.
A felmérés szerint a Fidesz szavazók egy része sem értett egyet maradéktalanul a kormány narratívájával.
A K-Monitor, a Magyar Helsinki Bizottság és a Transparency International (TI) Magyarország szerint az is fontos, hogy a feltételek megvalósulását megfelelően ellenőrizzék.
Ezen töprengenek az Európai Unió jogi szakértői, mert az Európai Bizottság minél előbb szeretné rátenni a kezét a zárolt orosz vagyonra. Több száz milliárd dollárról van szó.
Sokaknak fájhat, hogy a pénzintézet meg akart felelni az amerikai szankciók előírásainak.
Oroszországban újabb intézkedéssel, ezúttal az állami tisztviselők bérének befagyasztásával kívánják csökkenteni jövőre a költségvetés kiadásait és leszorítani az inflációt.
Szeptember elején tárgyal újra Brüsszelben Lázár János Miniszterelnökséget vezető államtitkár, aki a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség vezetését is ellátja kormánybiztosként és Johannes Hahn regionális politikáért felelős uniós biztos - válaszolta Győri Enikő, a Külügyminisztérium uniós ügyekért felelős államtitkára újságírói kérdésre a visegrádi négyek uniós ügyekért felelős államtitkáraival folytatott egyeztetés utáni sajtótájékoztatón hétfőn Balatonfüreden.
Meghosszabbítaná a kormány az egészségügyi ágazati mozgóbérek alapjának befagyasztását - derül ki a kormány honlapjára felkerült újabb egészségügyi salátatörvény-tervezetből.
A cseh pénzügyminiszter szerint ha a cseh kormány nem fagyasztja be időben a nyugdíjak növekedését, rövid időn belül azok csökkentésére kényszerül.
Az osztrák parlament külügyi bizottsága is foglalkozott kedden a magyar kohéziós források befagyasztásával. Az Osztrák Szabadságpárt (FPÖ) élesen bírálta a források befagyasztását kezdeményező európai bizottsági döntést. Michael Spindelegger külügyminiszter közölte: az osztrák kormány az ECOFIN március 13-i üléséig alakítja ki álláspontját az ügyben.
Rossz szülőhöz hasonlította a fideszes Ughy Attila az Európai Bizottságot, amiért az 495 millió euró kohéziós pénz befagyasztását javasolta, mivel Magyarország 2004 óta egyszer sem teljesítette a deficitajánlást. Kormánypárti képviselők nem értik, miért éppen most fogyott el Brüsszel türelme. Németh Zsolt külügyi államtitkár méltánytalan és jogellenes lépéssorozatnak minősítette a döntést.