A Fekete Vonat alapítótagja az együttes kudarccal végződött visszatérése után komoly anyagi nehézségekkel küzd, egy barátjának köszönheti, hogy van most hol aludnia. A zenélés a számára háttérbe szorult, jelenleg szobafestőként dolgozik.
Énekeltek a szerelemről, de arról is, hogy tanulni kell, és nem ciki, ha bűnöző voltál, az a szégyen, ha az is maradsz. Már kamaszként is missziójuk volt a hiphopon keresztül elfogadtatni és megszerettetni a roma nyelvet és kultúrát a többségi társadalommal, de akár a sajátjaikkal is. Ez a misszió pedig 20 évvel a visszatérésük után egy cseppet sem kopott meg, sőt, azt mondják: bővült a mondanivalójuk köre. A Fekete Vonat múltjáról és jövőjéről a három alapítótaggal beszélgettünk.
Az Omega világszerte 50 millió albumot adott el, idősebb, mint a Rolling Stones, sokféle stílusban játszott, de mindegyikhez Kóbor János hangja kellett.
„A zenekar, amelyiknek a Red Hot Chili Peppers könyörgött egyszer, hogy ne menjen szét (hosszú sztori)” – írta a The Qualitonsról a Gigwise zenei lap ősszel, a budapesti showcase koncertjük után. A funk-rock-beat zenekar 2008 óta tölti meg Budapest legjobb klubjait és pincéit, a mainstream felé viszont ezután a találkozás és a nagy-szín-pados szereplések után kezdett lépkedni. A zenészek most új lemezen dolgoznak, a neves amerikai fesztiválra, az SXSW-re készülnek, december 28-án pedig öt év után térnek vissza a Trafóba, hogy erős vizuállal megtolt év végi bulit adjanak. A frontember énekes-gitáros dalszerző, állva dobos G. Szabó Hunorral beszéltünk a zenekar kanyarjairól, új hangzásról, zenehallgatásról, showcase szereplésekről és arról, mit is jelent a ‘60-as évek.
Miből lett a metál? És a modern elektromos gitározás? Melyik az a lemez, amiről a maga korában alig vettek tudomást, mégis kulcsfontosságú lett? A hvg.hu kultúra rovata felkért egy sor kritikust, szakírót, írót, és a szavazataik alapján összeszedtük az elmúlt hatvan év legfontosabb zenei albumait. Hatrészes sorozatunkat a 60-as évek nagy lemezeivel folytatjuk.
December 27-én, szokásos év végi koncertjén pályafutása 50. évfordulóját ünnepli a sportarénában az idén 70 éves Fenyő Miklós, aki erre az estére két egykori hungáriás zenésztársát, Dollyt és Szikora Róbertet hívta vendégül. ("A városi legendákkal ellentétben nem vagyunk rosszban, igyekszünk jóban lenni.") "Kétségtelen, hogy a rock and rollal 1957-ben, New York Cityben összekötöttem az életemet" – mondja Fenyő, akivel fél évszázados, rock and rollos, break dance-es, Modern Hungáriá-s pályafutását tekintettük át egy órában.