A szakemberek szerint hasznos lenne a Holdon az embereket a felszín alatt elszállásolni, így ugyanis védve lennének a káros külső hatásoktól. Ehhez azonban speciális robotokra is szükség lehet.
Tádzsikisztánban, a Zarafsán folyó közelében találtak egy sziklafalba vájt barlangot, ahonnan értékes leletek kerültek elő. Úgy tűnik, nagy lehetett a forgalom a környéken 150 ezer évvel ezelőtt.
Az olasz Trentói Egyetem kutatói szerint egy olyan barlangot találtak a Hold Nyugalom tengere nevű részén, ami alkalmas lehet az emberi jelenlét befogadására.
Senkinek semmi baja, a csoport minden tagja jól viselte a történteket. A Krizna-barlang a világ egyik legnagyobb barlangrendszere, lehet látogatni, de csak túravezetővel, pont az ilyen helyzetek miatt.
A Krizna-barlang a világ negyedik legnagyobb barlangrendszere, több mint 8 kilométer hosszú. Negyvenöt smaragdzöld színű föld alatti tavat rejt magában, és bár nyitott a turisták számára, csak vezetett túrákra van lehetőség benne.
Két és fél nap kellett ahhoz, hogy biztonságban a felszínre emeljék Mark Dickey barlangkutatót, akinél tíz nappal ezelőtt emésztőrendszeri vérzés alakult ki a dél-törökországi Taurus-hegység Morca-barlangjában. Mentésében számos ország részéről összesen több százan vettek részt, a hvg.hu pedig elérte az egyik magyar orvost, Zádor Zsófiát, aki elsőként ért le Dickeyhez. Az intenzív osztályon dolgozó orvos az akadozó térerő ellenére mesélt Törökországból arról, milyen nehézségekbe ütköztek az akció során, elmondta, mitől nehezebb egy barlangban ellátni valakit, mint az űrben, és elárulta, hogyan esznek, alszanak vagy járnak mosdóba ezer méterrel a föld felszíne alatt.
A tudomány által eddig feltételezettnél ezer évvel korábban is jelen voltak már temetkezési szokások az emberek életében, erre utalnak egy 13 éves lány maradványai.