Arany ejtőernyővel ugranak ki a főnökök a Deutsche Bankból, ahonnan minden ötödik embert kirúgnak
A rosszul teljesítő topmenedzserek milliókat kapnak, miközben az egyszerű munkavállalók elveszítik az állásukat.
A rosszul teljesítő topmenedzserek milliókat kapnak, miközben az egyszerű munkavállalók elveszítik az állásukat.
Alig fél évvel a Brexitről tartott népszavazás után már nem az a kérdés, hogy elveszíti-e London Európa gazdasági fővárosának szerepét, hanem az, hogy hova vándorolnak a Cityből a nagy pénzintézetek.
Rogán Antalnak megint meggyűlt a baja az igazság minden rétegének felfejtésével, Orbán Viktor pedig rejtélyes új szomszédot kapott. Kiderült, hogy a húsok után a tejtermékek ára is emelkedni fog, és hiába kapnak a katonák több fizetést, az nem lesz elég camembert sajtra. A bankárok lépnek félre a leginkább a munkahelyükön. Ez a hvg.hu heti gazdasági összefoglalója.
A házon belüli szerelmi kapcsolat nem akadályozza a karriert. Legalábbis Nagy-Britanniában nem.
Szépen kerestek az S&P 500 listáján szereplő amerikai bankok vezérigazgatói. Az éves fizetésük átlaga tavaly 8 millió dollár volt. De ki a legjobban fizetett bankár az Egyesült Államokban?
„Felejtsétek el az öltönyt, a nyakkendőt, nyugodtan viseljetek trikót és farmert!” Ezt tartalmazza a JP Morgan bank minapi e-mail-üzenete, amelyet a vezérkar az alkalmazottaknak küldött.
Egy férfi rontott be három társával és szózatot intézett a bankárokhoz. Megkérdezte őket, hányan tudnak jól aludni a devizahitel-károsultakra gondolva. Bár a rendezőknek sikerült kitessékelni a társaságot, a rendőrök is kivonultak.
A kapitalizmus szívében, a londoni Cityben talált rá a létező szocializmusra egy holland újságíró. Joris Luyendijk Vakrepülés című könyvében borús képet fest erről a világról, és afelől sincs kétsége, hogy egy újabb pénzügyi összeomlás felé haladunk. Úgy, mint egy égő repülő üres pilótafülkével. A szerzővel a Budapesti Könyvfesztiválon beszélgettünk.
A világ pénzügyi központjaiban az idén már 11 magas beosztású pénzügyi vezető vetett véget önkezével életének. A konkrét okok ritkán derülnek ki, de a szektorban hírhedten problémás a bukás feldolgozhatósága.
Tavaly több mint 15 százalékkal több bónuszt vittek haza a Wall Streeten dolgozó bankárok, mint egy évvel korábban, összesen 26 milliárd dollár került pluszpénzként kifizetésre. Ez az összeg a legmagasabb a 2008-as gazdasági válság óta.
A válság alatt felerősödő bank(ár)ellenes hangulat közepette hajlamosak vagyunk elfelejteni, hogy a nyugati világ elmúlt ezer évének fejlődését pont a bankszektor és a hitel lehetősége alapozta meg.