Atomrakétát dajkált a garázsában egy amerikai férfi
Egy múzeumnak akarta adományozni a régi, rozsdás szerkezetet. Robbanófej nem volt rajta.
Egy múzeumnak akarta adományozni a régi, rozsdás szerkezetet. Robbanófej nem volt rajta.
Észak-Korea semmit nem nyerne nukleáris fegyverekkel, mindazonáltal Szöul megerősíti a védelmét – jelentette ki kedden a dél-koreai elnök, aki egyúttal elmondta, hazája igyekszik mélyíteni a biztonsági együttműködést az Egyesült Államokkal és Japánnal.
A hidegháború idején az Egyesült Államok számos területére telepítettek atomrakétákat a Szovjetunió jelentette fenyegetés miatt. Bár a hidegháborúnak vége, a hatását máig érezni.
Sokan vélték úgy az ötvenes-hatvanas években, hogy nincs esély elkerülni a termonukleáris világháborút, amelybe az emberiség java bele fog pusztulni. 1962-ben, a kubai válság idején állt ehhez legközelebb a világ. A hadseregek világszerte harckészültségben várták a kataklizmát. A magyar katonák heteken át rohamsisakban aludtak. Százmilliók olvasták napról napra elszorult torokkal a fejleményeket. A szovjet blokk sajtójából senki sem tudhatta meg, mitől volt a helyzet annyira vészterhes.
Aljakszandr Lukasenka aggódik Lengyelország és Litvánia „agresszív, konfrontatív és visszataszító” politikája miatt.
A Roszkoszmosz vezetője vasárnap írt bejegyzést a Telegramon arról, hogy Oroszország győzne egy atomháborúban, de az atomháborút el kell kerülni.
Mindezt Lengyelország és Litvánia határán sikerült megejteniük.
Az észak-koreai állami televízió videójában Kim Dzsong Un drámai zenére, lassított felvételben vonul, amíg ki nem lövik az interkontinentális ballisztikus rakétát.
Oroszország sem marad tétlen azután, hogy az USA felmondta a középhatótávolságú rakéták leszereléséről szóló 1987-es megállapodást. Kína az eltelt három évtizedben komoly riválissá nőtt, de nem akarja, hogy bárki korlátozza.
Rövid időn belül már második alkalommal történt szabálysértés az amerikai nukleáris erők egyik egységénél – közölte az amerikai légierő.
Egyik rakétakilövő állásának bővítésébe fogott Észak-Korea, ami azt feltételezi, hogy újabb kísérletekre készülhetnek, melybe Irán is besegít.
Fenyegetőzése ellenére Észak-Korea már régebb óta készülhet az újabb atomkísérletre. Egyelőre azonban még így sem elég erős az arzenálja egy komolyabb atomháború kirobbantásához. Cserébe kihúzhatja a gyufát legfontosabb támogatójánál, Kínánál is.