Economist: Orbán Viktort és Hszi Csin-pinget összeköti az Amerika-ellenesség
Az Economist szerint Kína számára fontos tanulság lehet, hogy – hiszen Peking lehetőségei szűkülnek a földrészen – az oroszhívő illiberális rendszerek hű barátok.
Az Economist szerint Kína számára fontos tanulság lehet, hogy – hiszen Peking lehetőségei szűkülnek a földrészen – az oroszhívő illiberális rendszerek hű barátok.
2014 októberében még nem működött Rogán Antal propagandagépezete, így a jelenlegi tudásunk alapján a kormány a saját médiájának köszönhette, hogy a kitiltási ügyből ekkora botrány lett. A hozzánk eljutott információk szerint az amerikai kormányzat most is valamilyen nyomásgyakorlásra készülhet, és felmerült, hogy újabb embereket tilthatnak ki Amerikából. Cikkünkben felidézzük a 9 évvel ezelőtti ügy körülményeit.
Az Egyesült Államok budapesti nagykövete többek között Antony Blinken amerikai külügyminiszterrel egyeztetett.
Ha a jövő évi úszó vébén gondok akadnak, akkor Los Angelesnek megnőnek az esélyei a 2024-es olimpia megrendezésére?
Amerikával nem kell jóban lenni, de az van, hogy jó dolog – már akkor, ha politikai eszményeink, hitvallásunk, világról alkotott képünk valamelyest rokonítható. Ha nem, akkor persze nincs mit erőltetni.
Egy titkok nélküli világ, ahol minden szivárogtató automatikusan a mennybe megy (még ha csak a híres 15 percre is), ahol kvázi népszavazás kérdése, hogy egy országnak milyen titkosszolgálatra van szüksége, nem csak nemzetbiztonsági szempontból lenne tényleg orwelli rémálom.
Az USA-val szemben előítéleteket tápláló kiképzésen esnek át a pakisztáni hadsereg főtisztjei egy rangos katonai akadémián - írta három évvel ezelőtt diplomáciai feljegyzésében az Egyesült Államok iszlámábádi nagykövete.