Alvászavarral küzd? Próbálja ki ezt a pofonegyszerű módszert
Egy bárki által véghez vihető változtatás csodákra lehet képes: a biológus szakértő személyes példáját mesélte el a HVG Kösz, jól podcastjában.
Egy bárki által véghez vihető változtatás csodákra lehet képes: a biológus szakértő személyes példáját mesélte el a HVG Kösz, jól podcastjában.
Nem biztos, hogy elég, ha (legalább nagyjából) tartja magát a megfelelő hosszúságú alváshoz. Egy új kutatás szerint ugyanis az is sokat számíthat, hogy mikor fekszik le, és kel fel – már ami az időpontokat, és azok állandóságát illeti.
Francia kutatók szerint naponta 5 perc egy kriostimulációs kamrában csökkentheti a szorongás mértékét, javíthatja a hangulatot, az alvás pedig pihentetőbb lesz tőle.
Nem kevés egészségügyi előnye van az alkoholmentesen töltött időszakoknak, így a száraz novembernek is, de leginkább akkor, ha ésszel csináljuk: nem jó, ha egy hónapig fantát, kólát, cukros limonádékat iszunk alternatívaként, ahogy az sem, ha kiadós ivászattal vetünk véget az absztinenciának. Schwab Richárd gasztroenterológussal, Sztankovics Márta dietetikussal és Farkas Fruzsina sommelier-vel beszélgettünk.
Az immunsejtek azonnal az agyba sietnek egy szívroham után, hogy ott minél mélyebb alvásra bírják rá a szervezetet. Ez egy olyan tanulmányból derült ki, melynek készítésébe egereket és embereket is bevontak.
Komoly profitról mond le az a cég, amelyik nem hagyja szundikálni a dolgozóit – állítják a kutatók.
Svájci kutatók két terápiás módszert gyúrtak egybe, hogy megnézzék, milyen hatással lehet csökkenteni a rémálmok számát. Az eredmények biztatóak.
Nyári vagy kora őszi meleg, esetleg egy májusi hőhullám – nemcsak a szervezetre, hanem az alvásminőségre is hatással van a magas hőmérséklet, és a klímaváltozás miatt ehhez jobb hozzászokni. Hajdu Tamás, a HUN-REN KRTK kutatója számokban mutatta meg, mennyivel alszik kevesebbet az ember a melegben, és mi várható 2050-re.
A finn Aalto Egyetem tudósa, Ana Maria Triana 19 héten át vizsgálta saját magát, hogy megtudja, mit okoz az agyban egy jó és adott esetben egy kevésbé jó alvás. Az eredmények igen beszédesek.
<strong>Melyek a jó alváshigiénia legfontosabb összetevői? Miért fontos az, hogy jót aludjunk, és ha ez nem sikerül, akkor annak milyen következményei lehetnek? Cikkünkben ennek járunk utána.</strong>
A főleg munka és némi szórakozás miatt hétköznapokon elmaradó alvásadósságukat sokan hétvégén igyekeznek törleszteni. Kiderült, hogy van értelme, és számban is mérhető.
A lefekvés előtti, majd az elalvás körüli harcokat sok kisgyerekes szülő ismeri. Egy amerikai felmérésből sem derül ki más, ami jelzi, olyan problémáról van szó, ami nem ismeri a határokat.