Végzetes hiba van az egyik számítógépgyártó alaplapjaiban
A semmiből elreped egy chip, és ezzel véget is ér néhány MSI-alaplap karrierje. A gyártó megszólalt az ügyben, és szolgált egy jó hírrel is.
A semmiből elreped egy chip, és ezzel véget is ér néhány MSI-alaplap karrierje. A gyártó megszólalt az ügyben, és szolgált egy jó hírrel is.
A számítógép BIOS alaprendszerének frissítése hozza el a megoldást a Windows 11 kékhalál-problémájára, mely számos felhasználónak okozott kellemetlen perceket az elmúlt hetekben.
A Windows és az MSI BIOS-frissítése a jelek szerint nem jön ki jól egymással, melynek eredményeképp a számítógép összeomolhat – szerencsére azonban ez nem végzetes, és van lehetőség a megoldásra.
Akár tetszőleges kódfuttatást is lehetővé tehetett egy biztonsági rés a Gigabyte alaplapjain, a gyártó ugyanis a BIOS-frissítést akarta egyszerűsíteni egy új módon – csak ez a rosszindulatú felek érdeklődését is felkeltette.
Több új számítógépet is bemutatott az Asus a Zenbook szériából, melyek a hardveres tulajdonságok mellett kiváló minőségű kijelzővel és számos más csúcstechnológiával vannak szerelve. Természetesen ezeket már a legújabb Intel processzorok fogják hajtani.
Bár még hónapok vannak hátra addig, hogy a felhasználók áttérjenek a Windows 11-re, a különféle hardvereszközök gyártói már most lépnek, nehogy lemaradjanak. A Gigabyte alaplapjait is felkészítették az új rendszerre, és nem is akárhogyan.
A magas órajelen működő RAM-ok nem olcsók, a felső kategóriába tartozók pedig azoknál is drágábbak. E szint fölött helyezkednek el a G.Skill valóban gyors újdonságai.
Az Apple igen nagy titokban fejlesztette az iPhone-t, tulajdonképpen még a munkába bevont mérnökök sem tudták, min dolgoznak. Honnan is tudhatták volna arról a prototípusról, amelynek sok-sok év után csak most szivárgott ki a képe.
Az Apple egyik biztonsági főnöke levelet küldött az amerikai kongresszusnak, melyben tagadta, hogy a kínaiak beépített mikrochipekkel szerezték volna meg az Apple vállalati titkait. A Bloomberg viszont állítja, minden szó igaz a történetből.
A történelem valószínűleg legnagyobb ipari kémkedési botránya lehet a Bloomberg felfedezése, amely hatósági forrásokra írt arról, hogy a kínai kormány több mint 30 amerikai óriáscég, köztük az Apple szervereihez szerzett hozzáférést, hogy vállalati titkokat szimatoljon ki. Az érintettek egytől egyig cáfolják a lap állítását.
Időnként szükség lehet arra, hogy számítógépünk nem túl nyilvánvaló jellemzőiről is értesüljünk. Az alábbi eszköz éppen ebben segít.
Az Intel januárban jelentette be, hogy kiszáll a hagyományos (asztali) alaplapok piacáról. Most előkerült a várhatóan utolsó új modell, ezzel még maradandót kívánnak alkotni.