Belépő az amerikai részvénypiacra
Elindult az OTP USA Részvény Alap, amely a világ legmélyebb és leglikvidebb piacára kínál belépési lehetőséget – akár már pár forintos befektetett összeggel kezdve.
Elindult az OTP USA Részvény Alap, amely a világ legmélyebb és leglikvidebb piacára kínál belépési lehetőséget – akár már pár forintos befektetett összeggel kezdve.
Változó pénzbeáramlás és szabályozás jellemzi a befektetési alapokat. A problémákról és a kilátásokról a HVG több hazai alapkezelőt kérdezett.
A befektetési alapokba kis pénzzel is be lehet szállni, de aki megengedheti magának a portfóliókezelést, megszabadul a döntés nyűgétől. Ám a kockázatot mindig a befektető viseli.
Harmincéves távlatban a részvénypiac hozama veri az állampapírokét, a kisbefektetők zömének azonban nincs ennyi türelme. Az első kísérletre csak annyi pénzt szabad szánni, amennyi elveszíthető.
A Hold Alapkezelő vezérigazgatójának pszichológus segített feldolgozni frusztrációit, amikor első milliárdos alapja hatalmas mínuszban állt. Nem látja, mitől lennének a repterek, így Ferihegy jobb helyen állami kézben. Nem fél attól, hogy a mesterséges intelligencia elveszi a munkáját, mert szakmájában az igazán fontos kérdések megválaszolásában egyelőre az ember a jobb. HVG-portré.
Többségi tulajdonrészt szerzett a Gránit Bank a Diófa Alapkezelő Zrt.-ben.
Januárban még több tucat magántőkealap valós tulajdonosa szerepelt a NAV tényleges tulajdonosi adatbázisában. A Direkt36 cikkének megjelenése óta azonban törölték őket. Eltűnésükért senki nem vállal felelősséget.
Ki emlékszik még azokra az időkre, amikor a Bahamákra kellett menni bankszámlát nyitni. Van sokkal egyszerűbb módszer is, amihez még az országot sem kell elhagyni, ellenben szinte biztosak lehetnek benne, hogy az állam is talál pár milliárdot, amit odatesz a pénzük mellé.
A Széchenyi Tőkealap-kezelőnek 7 milliárd forintja ragadhatott bent a NHB Bankban.
Mit keresett a német rendőrség a világ legnagyobb vagyonkezelőjénél? 5600 milliárd eurónál is nagyobb vagyont kezel a BlackRock, melynek müncheni és frankfurti irodáját lerohanták.
Fahd Bin Abdulaziz Al-Saud kedvenc felesége egy elegáns londoni rezidenciát örökölt, a család vagyonát kezelő lichtensteini alapítvány viszont meggondolta magát.
A próbaidő alatt nőtt a termelékenység, a dolgozókat viszont kevesebb stressz érte, és többet lehettek a családjukkal.