Egy meglepően egyszerű lépéssel 50%-kal tovább bírnák a telefonok egy töltéssel
Rengeteget számít, mennyire vannak sűrűn az 5G-s adótornyok – még környezetvédelmi szempontból is.
Rengeteget számít, mennyire vannak sűrűn az 5G-s adótornyok – még környezetvédelmi szempontból is.
Nem hétköznapi lopás történt az Egyesült Államokban, Alabama államban. Az elkövetők egy 60 méteres rádió-adótoronyt zsákmányoltak.
A helyiek szerint „nem tisztázottak” a rendszer kiépítésének egészségi hatásai.
Egyre több, az 5G-tornyok ellen elkövetett támadást regisztrálnak a hatóságok, részben dezinformációs kampányok miatt. Néhány uniós tagország úgy véli: haladéktalanul cselekedni kell.
A londoni Openreach távközlési cég több alkalmazottját is inzultálták azok az aktivisták, akik szerint az 5G veszélyes. Egy mostanában történt incidens miatt pedig még keményebb fellépésre számítanak a vállalatok.
De kedden is rendőrkézre kerültek páran, ugyanezért. A rongálók szerint a koronavírus-járványt ezek a bázisállomások aktiválták, ez azonban nem igaz.
Rövid idő alatt több olyan adótornyot is megrongáltak Hollandiában, amely a helyi 5G-hálózatot működteti. A bűncselekményeket alighanem az új technológia nyomán kialakult félelem, tájékozatlanság és az ezekből következő összeesküvés-elméletek miatt követték el.
Több mobiltelefon-adótornyot is azért gyújtottak fel a briteknél, mert azt gondolják, az 5G-hullám képes felgyorsítani a koronavírus információját.
A Magyar Telekom eladja a Száva utcai adótornyot, a kormány határozatban rendelkezett az ingatlan megvásárlásáról 1,7 milliárd forintért.
A Népszabadság szerint egy volt szekszárdi mentősofőr munkaügyi peréből sok minden más mellett az is kiderülhet majd, meddig mehet el egy alkalmazott tiltakozó akciója. A 48 éves férfi tavaly szeptemberben egy vita után felmászott a mentőállomás udvarán található adótoronyra, és onnan csak a szolgálata végén jött le. Így akart tiltakozni a munkakörülmények ellen. Végül kirúgták, de a volt mentődolgozó bírósághoz fordult.
Nem talált kapcsolatot a mobilhasználat és az agydaganat között az első átfogó, hosszú távú vizsgálat. Mivel viszonylag fiatal technológiáról volt szó, az eddigi kutatások egymásnak sokszor ellentmondó, illetve tudományos szempontból elégtelen eredményeket szolgáltattak. A legfrissebb eredmények szerint pedig, igaz ugyan, hogy a daganatok kockázatát nem csökkentik, de akár pozitív hatása is lehet a hordozható készülékeknek.
Káposzták, melyekből gyönyörűen szólt a Játék és muzsika tíz percben. Fogtömések, melyek mellett nem volt szükség Sokolra sem. A legenda szerint a nagy adótornyok közelében bármi képes volt megszólaltatni a rádióadásokat. Mit mondanak erre a szakemberek?