Sorra jönnek Kelet-Magyarországra a kínai cégek, de nehezen értik meg az átlátható ingatlanbérleti konstrukciókat
Az egyik leggazdagabb magyar cégcsoportjában új társaság alakult a speciális igények teljesítésére.
Az egyik leggazdagabb magyar cégcsoportjában új társaság alakult a speciális igények teljesítésére.
Hiába tolt bele az állam gigászi összeget, sikeres modernizáció helyett tönkrement a patinás Tungsram izzógyár. Míg az adófizetők veszítenek, az „ügyesek” a vagyonelemekből szemezgetnek.
Herdon István sok milliárdot költ egy ipari park építésére, amihez hathektáros telket vett.
Az előterjesztésről holnap szavaz a közgyűlés.
A régiós elhelyezkedésen kívül egy város ingatlanpiaci potenciáljának növekedéséhez nagyban hozzájárulnak a munkahelyteremtést és az infrastruktúra javítását célzó beruházások is – elég csak megnézni, mennyit lendített az Audi és a Mercedes Győr és Kecskemét ingatlanpiacán. A 39. leggazdagabb magyar, a debreceni Herdon István viszont az akár 8 százalékos várható hozamok ellenére mégis az ipari ingatlanok fejlesztésénél marad.
2010-ben az V. kerületi vagyonkezelőre kiírt pályázaton elindult egyik cégben Heim Péter Századvég-vezér vezető tisztségviselő volt, a másikban egy évvel később felügyelőbizottsági tag lett.
A Xanga-cégcsoport 8 ezer négyzetméteres debreceni üzemcsarnokának avatásán járt a nemzeti fejlesztési miniszter, aki szerint ez a 2,2 milliárd forintos beruházás, amelyet 1,1 milliárdos európai uniós támogatással valósítottak meg, visszaigazolása annak, hogy "képesek vagyunk olyan teljesítményre, ami csábító lehet az ideérkező cégeknek".
A debreceni repülőteret működtető Xanga cégcsoport vasúti átrakót, iparvágányt és innovációs központot épít a légikikötőben. A 2,7 milliárd forintos beruházás alapkövét csütörtökön helyezte el Kósa Lajos polgármester, Győri Gyula, a Nemzeti Közlekedési Hatóság elnöke és Herdon István, a Xanga cégcsoport vezérigazgatója.
Egyszerre két jelentős beruházás vette kezdetét, miután a debreceni repülőteret és a Határ úti ipari parkot is tulajdonló Xanga cégcsoport kiemelt támogatást, 2,2 illetve 2,7 milliárd forintot kapott az államtól - írta csütörtökön a Hajdú-bihari Napló.
Az üzleti együttműködés lehetőségeiről tájékozódott Jurij Muska, Ukrajna budapesti nagykövete pénteken Debrecenben; a diplomata az Ukrán-Magyar Üzleti Klub és a Xanga cégcsoport meghívására érkezett a hajdú-bihari megyeszékhelyre - közölte Herdon István, a Xanga igazgatója.
Annak ellenére elmaradt a kínai befektetők rohama Debrecenben, hogy a belső-mongóliai partnerek szerződésben vállalták december végéig összesen 20 kínai cég betelepülését a debreceni ipari parkba.
Meleghegyi Tamást delegálta az Airport Debrecen Kft. élére a többségi tulajdonos XANGA Investment & Development Group; az egykor a Malévnél dolgozó szakember elsődleges feladata a repülőtér nemzetközi kapcsolatainak fejlesztése lesz - közölte Herdon István, a cégcsoport igazgatója csütörtökön.