Katalin hercegné karácsonyi énekes istentiszteleten vett részt a Westminster-apátságban – fotó
Ez a második hivatalos program, amelyre a walesi hercegné ellátogatott a kemoterápiás kezelése befejezése óta.
Ez a második hivatalos program, amelyre a walesi hercegné ellátogatott a kemoterápiás kezelése befejezése óta.
A királyi alapítvány által támogatott esemény hivatalos célja, hogy "összehozza az embereket karácsonykor".
A templomon átsuhanó fura alak jól megmozgatta sokak képzeletét, egyesek szerint Diana vagy II. Erzsébet szelleme is lehetett.
Penny Mordaunt a koronázási hétvége sztárja lett az embert próbáló teljesítményével.
Úgy tűnik, mintha több ló is megbokrosodott volna a szombaton királlyá koronázott III. Károly hintaját kísérő menetben a londoni utcákon.
Elérkezett a nagy nap, rengeteg tervezés, egyeztetés és próba után a brit monarchia minden pompáját felvonultatja az új uralkodója koronázása alkalmából. Hetven éve nem volt ilyen, vagyis sokan életükben először látják és tapasztalják meg ezt a történelmi eseményt. A reflektorfényben természetes III. Károly, aki egész életében várt és készült erre a pillanatra, lényegében azóta, hogy 1953-ban gyerekként részt vett az édesanyja, II. Erzsébet koronázásán. Károly pedig mindent megtett, hogy ebbe a reflektorfénybe maga mellé emelje a feleségét – és most már királynőjét –, Kamillát. A Buckingham-palotától a Westminster-apátságig mindössze 30 perc alatt fogják megtenni az utat, de sokkal hosszabb és göröngyösebb volt az az út, amelyet bejártak eddig.
Az épület 1066 óta volt koronázások helyszíne, most teljes dicsőségében készen áll a negyvenedikre.
Hagyományt teremtett 1066-ban a westminsteri apátságbeli koronázással Anglia első normann királya, Hódító Vilmos, aki hadvezérként vakmerő, országszervezőként következetes volt. A koronázási ceremóniákat bakik és balhék is emlékezetessé tették.
A király személyesen adott megbízást a koronázási ceremóniáján felhangzó tizenkét zenemű megírására.
Károly király felesége Teck Mária korábbi brit királyné ékszerét viselheti majd.
Hetven éve nem látott Nagy-Britannia olyan nagyszabású ceremóniát, mint amivel II. Erzsébet királynőtől vettek végső búcsút – először a Westminster-apátságban, majd a windsori Szent György-kápolnában. A ceremónia megtervezésében maga Erzsébet is részt vett. A halála óta eltelt több mint tíz napban egymást érték a megemlékezések és a gyászhoz kapcsolódó események. Hétfő este végül végső nyughelyére kerül, Fülöp herceg mellé Windsorban.