Az emberek szomjazzák a nyugalmat, a szépet, az állandóságot, vagyis amit a művészet nyújtani tud – mondja Virág Judit, aki megtapasztalta, hogy a tavaszi karanténból szabadulva hogyan ugrott meg az érdeklődés a kiállítások és műtárgyak iránt.
Rekordáron,több mint 170 millió dollárért kelt el Modigliani női aktja a hétfőn a Christie’s aukcióján. De nemcsak New Yorkban, hanem itthon is zajlik az őszi árverési szezon. Képzelje el, hogy ön milliomos műgyűjtő, melyik képet venné meg?
Az üzleti konferenciák kötelező eleme lett a nem üzletember résztvevő. A sikeres sportoló és az elismert, hiteles művész adja magát, hiszen ő élesben is látványosan bizonyított, birtokában van a siker receptjének. De tényleg érdemben lehet tanulni tőlük, vagy csak a show kötelező elemeként dobják be őket, hogy az egész napos fejtágítás elviselhetőbb legyen? A holland fociedző Louis van Gaal profi módon felkészül az előadására, és ügyel arra, hogy olyan példákat hozzon, amelyek egy cégvezetőnek is komoly segítséget jelenthetnek, idehaza azonban néhány kivételtől eltekintve inkább sztorizgatós hangulata van az amúgy szórakoztató előadásoknak.
Állítólag minden gazdasági válság elsősorban azokat a szektorokat viseli meg, amelyek nem létfontosságú termékeket és szolgáltatásokat nyújtanak. A hazai műkereskedelem helyzete azért mégis sok szempontból egyedi jelenségeket és megoldási stratégiákat mutat. Ezek számbavétele és feltérképezése időszerűvé vált. Bár a válság még nem múlt el, mostanra már valamit mindenkinek ki kellett találni a piacon maradás érdekében.
December 16-án árverezik el a csütörtök délelőtt leleplezett Csontváry-képet. Sejthető, kik licitálnak majd a 130-240 millió forint rekordértékűre becsült Traui tájkép naplemente idején című, 113 évig rejtve maradt festményre.