Kanada részt venne Trump csillagháborús tervében
A kanadai védelmi tárca szerint egy összefüggő rakétavédelmi rendszer minden szempontból a leglogikusabb döntés lenne.
A kanadai védelmi tárca szerint egy összefüggő rakétavédelmi rendszer minden szempontból a leglogikusabb döntés lenne.
Az amerikai elnök az ellenséges rakéták észlelésére és lelövésére szolgáló, űrbe telepített rendszereket akar, hogy megvédje az Egyesült Államokat. Vannak olyan szakértők, akik szerint ez nem annyira jó ötlet.
Görögország komoly lépéseket tehet a következő néhány évben a hadereje fejlesztésére.
A most debütáló rakéták gyorsasága és manőverezőképessége vegyült a védekezés sajátosságaival. Nagy kár nem történt, de hosszabb távon kitettségre utalnak a jelek.
Irán április után újra rakétatámadást indított kedden Izrael ellen, amelynek válasza ismét eldöntheti, a konfliktus milyen irányt vesz. Öt hónap alatt megváltoztak az erőviszonyok, a Gázában is harcoló Izrael meglepte Teherán legfontosabb kliensét, a Hezbollahot, amely elszámította magát. A libanoni határt átlépve az izraeli hadsereg már a szárazföldi offenzívát is elindította.
Hónapok óta ez az első eset, hogy Gáza felől támadják Izraelt.
A rakétákból legalább 550 a Gázai övezeten belül csapódott be.
Az Iron Beam (Magen) nevű rendszer célja, hogy azokat a rakétákat, drónokat és tüzérségi lövedékeket is röptükben hatástalanítani lehessen, melyekkel az Iron Dome (Vaskupola) már nem bír el.
Mi a Hamász, ki a vezetője, ki finanszírozza, mi köze a Hezbollahhoz, a Palesztin Iszlamista Dzsihádhoz, hol van a Gázai övezet, mit jelent a „két állami megoldás”, mi az a Vaskupola, és mik azok a kibucok, amelyekbe betörtek a Hamász fegyveresei? Körbejártuk az izraeli-palesztin háború kapcsán legtöbbször említett fogalmakat, hogy kevesebb legyen a fekete lyuk a hírek olvasása közben.
A Hamász palesztin terrorszervezet által szombaton Izrael ellen indított támadások fényében ismét a figyelem középpontjába került a Vaskupola, Izrael légvédelmi rendszere – mely rengeteg ember életét menthette már meg az elmúlt napokban, ahogyan korábban is.
A radar kapcsolatban áll egy rakétarendszerrel, amely részben automatizált, részben emberi döntés után csapást mér a berepülő eszközre.
Azt még nem tudni, hány rakétát lőttek ki az övezetből és azt sem, hogy a légvédelem mennyit szedett le belőlük.