Új, rejtett kamerás felvétel készült Putyin egyre fényűzőbb, milliárddolláros palotájának belsejéről
Nagy változásokon esett át a palotabelső a legutóbbi, 2021-es videó óta.
Nagy változásokon esett át a palotabelső a legutóbbi, 2021-es videó óta.
A Politico három kategóriában – cselekvők, álmodozók és rombolók – megnevezte azt a 28 vezetőt, akik az idén a leginkább befolyásolták Európa sorsát. A rombolók között – a legismertebb katalán szakadár politikust, Carles Puigdemont-t és Orbán Viktort megelőzve – az orosz központi bank elnöke, Elvira Nabiullina végzett az első helyen. Ő az, aki a Moszkva elleni nyugati szankciók ellenére is különböző trükkökkel életben tartja az Ukrajnát elpusztítani akaró Oroszország pénzügyi rendszerét. Portré.
Jens Stoltenberg szerint az oroszországi puccskísérlet újabb érv Ukrajna folyamatos támogatása mellett.
A parádén nem sétált, és a kezén úgy tűnt, nemrég infúziót kapott Alekszandr Lukasenko.
Ha valakinek ez hiányzott az életéből, már ehet Orbánról és Putyinról elnevezett pizzákat.
Vlagyimir Putyin orosz államfő február 24-én kezdett ukrajnai agressziójával fel akarta számolni Ukrajna államiságát, ám úgy tűnik az eddigi kudarcosnak tűnő offenzívájával leginkább saját országának stabilitását sodorja veszélybe. Egyre inkább az történik, amire korábban nem sokan számítottak: mind többen kezdenek el gondolkodni azon, milyen lehet a Putyin utáni Oroszország. Egy biztos, stabilitásra aligha számíthat a világ.
Egyszerre volt kiszámítható és mégis meglepő az ukrajnai Donyeck, Luhanszk, Herszon és Zaporizzsja megyék orosz megszállás alatt levő területein rendezett négynapos függetlenségi népszavazás eredménye. Azt ugyanis már előre biztosra lehetett venni, hogy többségben lesznek az Oroszországhoz való csatlakozást támogató voksok, de az, hogy a szervezők feltűnően magas részvételi és közel száz százalékos igen arányt hoztak össze, igencsak meghökkentő. Ezt követően Moszkva napokon belül felveszi a négy megyét az Oroszországi Föderációba és onnantól fogva a területrabló háborúból olyan “honvédő” harc lesz, amelyben az atomfegyverek bevetése is lehetségessé válik.
Az Oroszország elleni újabb szankciókról – egyebek mellett az olaj- és gázexportból szerzett orosz profit csökkentéséról, valamint az orosz turistákat sújtó vízumkorlátozásokról – tárgyalt telefonon Volodimir Zelenszkij ukrán elnök és Ursula von der Leyen, az európai Bizottság elnöke. Közben Dmitrij Peszkov Kreml-szóvivő újra megfenyegette Európát és a világot.
Németország biztonsága és függetlensége feladásával fizetett az orosz gázért – jelentette ki Annalena Baerbock.
Arra tett célzást az ukrán elnök, hogy Vlagyimir Putyin nincs teljesen képben a háborús helyzet valódi állásáról.
"Kissé irritáló" - jegyezte meg a német kormányfő, aki kijelentette, ő nem készül Ukrajnába.
Hét orosz oligarcha ellen jelentett be a brit kormány vagyonbefagyasztást és utazási korlátozásokat.