Havas Ágnes: Orbánt meglepte, amikor Káel Csabát ajánlottam az NFI élére
A Magyar Nemzeti Filmalap korábbi vezérigazgatója szerint Káel megtartotta az általuk felépített rendszert, de van, amit máshogy csinálna.
A Magyar Nemzeti Filmalap korábbi vezérigazgatója szerint Káel megtartotta az általuk felépített rendszert, de van, amit máshogy csinálna.
Ha a filmet készítene a jelenkorról, az biztosan a hétköznapokban is pusztító militarizmusról, agresszióról, megsemmisítő gyűlöletről szólna – árulta el M. Kiss Csabának a kultikus Moszkva tér és az 1945 rendezője. Török Ferenc a kollaborálás minden fokozatát elutasítja, mert bár ezzel csak veszít, megmarad a büszkesége, és fejlődik a humorérzéke, ami kell a túléléshez.
Bízik a politikai generációváltásban, szerinte Márki-Zayék az új kezdet, Orbánék öregedő csapata pedig rengeteget hibázik, mondja Török Ferenc, akinek meggyőződése, hogy egy rendezőnek politizálnia kell. Állami pénzből nem forgathat, viszont színházi bemutatóval állt elő a Pesti Színházban.
A Bella Figura a XXI. századi párkapcsolatokról és emberi viszonyokról szól.
Azt mondják, zseniális volt a humora. Hogy szerette az életet. Koreográfiákat látott a hétköznapi történésekbe. Mélyen elkötelezett líraisága a mai napig lenyűgöző. Federico Fellini ma ünnepelné a 100. születésnapját, és ebből az alkalomból hét magyar filmrendező osztotta meg velünk a vallomását arról, hogy milyen hatást gyakoroltak rá Fellini filmjei. Elmondják, hogy miért rajonganak érte – vagy éppen miért nem –, és hogy szerintük kiállta-e a Maestro életműve az idő próbáját.
Bereczki Csaba Soul Exodus című dokumentumfilmje a szakmai zsűri különdíját szerezte meg, Török Ferenc 1945 című játékfilmje pedig közönségdíjat nyert a 14. Zsidó Motívumok Nemzetközi Filmfesztiválon – közölte a Magyar Nemzeti Filmalap az MTI-vel hétfőn.
Május 26-tól látható az HBO GO-n és a Cinemax2-ön Török Ferenc legutóbbi filmje, a Rudolf Péter, Tasnádi Bence, Szabó Kimmel Tamás és Sztarenki Dóra főszereplésével készült 1945.
Három díjjal jutalmazták Török Ferenc filmjét a Varsói Zsidó Filmfesztiválon.
A rendszerváltás utáni magyar film egyik nagy klasszikusát november 30-tól lehet újra nagyvásznon megnézni.
New Yorktól Los Angeles-ig számos amerikai mozi műsorra tűzte Török Ferenc sokszorosan díjnyertes történelmi filmjét, az 1945-öt. A mozibemutató kapcsán nagy presztízsű újságokban jelentek meg méltató kritikák.
Az ISIS toborzási szokásait is jobban megérthetjük a Szellemváros c. dokumentumfilmből, állítja az egykori haditudósító, aki mellett Török Ferenc filmrendező és Gács Anna irodalomkritikus is a Verzió Filmfesztivál egyedi kínálatából szemezget.
Miami, Berlin, Budapest, Washington, Jeruzsálem, San Francisco, Freistadt, Vlissingen és Temesvár után újabb két nemzetközi filmfesztiválon díjazták Török Ferenc legutóbbi rendezését.