Bocsánatot kért és segítséget ígért a Magyar Úszó Szövetség azoknak a sportolóknak, akik áldozatául estek Turi György testi és lelki terrort is felvonultató edzői módszereinek.
Az elmúlt hetekben több élsportoló állt a nyilvánosság elé, hogy elmesélje, hogyan traumatizálták Turi György úszóedző módszerei őket. Hogy hogyan kellett volna már évtizedek óta megváltoznia a magyar edzői metódusoknak és milyen jelekre figyeljünk, ha a gyerekünkkel edző foglalkozik, arról Lénárt Ágota sportpszichológussal, a TFE tanszékvezető egyetemi docensével beszélgettünk.
A Milák Kristófot az olimpiára felkészítő edző elismerte, évtizedekkel ez előtt ő maga is alkalmazott testi fenyítést, de ma már nem büntetéspárti. Arról, hogy Turi György erőszakos lett volna, nem hallott.
Megállhat-e az úszószövetség Turi György edzésmódszereinek bírálatánál, vagy terítékre kerül, milyen gyerekbántalmazások álltak az elmúlt fél évszázad sikereinek hátterében?
A Magyar Úszó Szövetség csütörtöki, Kaposvárott tartott elnökségi ülésén megtárgyalta a Turi György mesteredző korábbi edzői munkájáról, munkamódszeréről nyilvánosságra került információkat. Ezt követően úgy döntöttek, öttagú bizottságot alakítanak, amely a közeljövőben meghallgatja valamennyi érintettet, és jelentést készít a történtekről. Turi György az ülésen bejelentette, mindenben együttműködik a bizottsággal, és a jelentés elkészültéig önként felfüggeszti tevékenységét, mint a MÚSZ szakmai alelnöke, illetve az edzőbizottság elnöke.