Takaró Mihály és L. Simon László kapták idén a Madách-díjat
Kétszáz éve született Madách Imre, születésének évfordulóján két, a kultúrpolitikát is meghatározó szereplő kapta a róla elnevezett díjat.
Kétszáz éve született Madách Imre, születésének évfordulóján két, a kultúrpolitikát is meghatározó szereplő kapta a róla elnevezett díjat.
Tíz kategóriában adták át a Duna Médiaszolgáltató Nonprofit Zrt. által alapított szakmai díjakat.
Második nekifutásra sem sikerült korszerű irodalom- és történelemtankönyveket írni a tavaly hazafiasított Nemzeti alaptantervhez.
A pedagógusképzés gyökeres átalakítására készül a kormány. Elvileg az egyetemi lemorzsolódást kívánják visszafogni a képzés idejének és tartalmának csökkentésével, de ez sokak szerint tévút, és csak a minőség romlásához vezet.
A legnagyobb összegű szerződést idén áprilisig a Magyar Antidopping Csoport közhasznú Kft-vel kötötte az Emberi Erőforrás Minisztériuma - közölte a Hírklikk.
Az irodalomtörténész szerint nem kritikai gondolkodású, hanem mérlegelni képes személyiségeket kell nevelni.
A NAT-ról szóló propaganda-interjúk után elég nehéz eldönteni, hogy mi is az oktatáspolitikai álláspont: most akkor a gyerek szeresse az iskolát, vagy az igényeik nem fontosak. Egy biztos: szeptembertől bevezetik. Vélemény.
„Miért állít engem olyan helyzet elé egy oktatáspolitikai dokumentum, hogy én annak ne tudjak megfelelni?” – teszi fel a kérdést a Nemzeti alaptantervre utalva Pethőné Nagy Csilla középiskolai magyartanár, tankönyvszerző. Szerinte egy szaktanárnak választania kell: vagy a NAT modern pedagógiát leíró bevezetőjéhez tartja magát, vagy a tartalmat leíró másik feléhez. Az egyiket mindenképp el kell szabotálnia, mert együtt nem lehet megtanítani a kettőt. Tankönyveinek a jogait szerette volna megszerezni az Oktatási Hivatal, de ő nem járult hozzá azok NER-esítéséhez.
„Az iskola nem a gyermekek igényeit kielégítő intézmény.” Hát akkor mi?
Takaró Mihály szavait magyarázta az író a blogján. Szerinte a magyar iskolarendszer a szenvedést adja tovább.
Nem elfogult az alaptanterv, mert József Attilát is tanítanak - magyarázta Takaró Mihály, a NAT egyik kidolgozója.
45 ember neve sorakozik a listán, azonban többen jelezték, csak lektorként vettek részt a munkában. Takaró Mihály havi 480 ezer forintos díjazást kapott a közreműködéséért.