Augusztustól megint lehet hidegélelmet vásárolni SZÉP-kártyával
Az intézkedés negatívan érintheti a vendéglátókat és a szállásadókat.
Az intézkedés negatívan érintheti a vendéglátókat és a szállásadókat.
Varga Mihálynak december elsejéig kell kitalálnia, hogyan alakítsa át a SZÉP-kártyát.
Az év első három hónapjában 81 százalékkal nagyobb összeget költöttek a SZÉP-kártyákról az emberek, mint tavaly ilyenkor.
A még 2016-ban feltöltött pénzekről van szó, ha nem költik el, visszakerül a munkáltatókhoz.
Havidíjjal terhelhetőek lesznek azok az összegek, amelyek a felhasználási határidő után is a kártyán maradnak.
Az új rendelet egyik célja vélhetően az egyik piaci szereplő kiszorítása, illetve további szereplők belépésének a megnehezítése.
Döntött az Európai Unió Bírósága: nem egyeztethetők össze az uniós joggal a SZÉP-kártya rendszer és az „Erzsébet étkezési utalvány” rendszer egyes elemei, amely rendszerek Magyarországon lehetővé teszik a munkáltatók számára, hogy a munkavállalóiknak kedvező adózási feltételek mellett biztosítsanak béren kívüli juttatást.
Változtatásokat tervez a kormány a Széchenyi-pihenőkártya működését szabályozó rendeletben. A megmaradó összegek a turizmus büdzséjét gazdagíthatják.
A SZÉP-kártya és az Erzsébet-utalvány miatt indult uniós kötelezettségszegési ügyben február 23-án lesz az ítélethirdetés az Európai Unió Bíróságán a bizottság és a magyar kormány perében.
Nem várt adóterhekkel kell szembenéznie annak a munkáltatónak, aki saját üdülőjébe küldi pihenni a munkatársait, és nem olvasta el alaposan az érvényes személyi jövedelemadó szabályokat.
Az MKB Széchenyi Pihenő Kártya (SZÉP-kártya) birtokosok száma január végén meghaladta a 100 ezret, akik több mint 11 500 elfogadóhelyen használhatják a fizetőeszközt - közölte az MKB Bank hétfőn.
Széchenyi Pihenő Kártyát (SZÉP-kártya) április elejéig 12 800 munkáltató 423 ezer dolgozója igényelt, a március 20-i adatokhoz képest az ügyfelek száma több mint 19 százalékkal nőtt.