Nézze csak: ez a GIF mutatja meg igazán, mire képes a James Webb űrtávcső
A szakemberek a James Webb űrteleszkóppal az égbolt ugyanazon részét fotózták le, amiről korábban a Spitzer űrtávcső is készített egy felvételt. Az eredmény magáért beszél.
A szakemberek a James Webb űrteleszkóppal az égbolt ugyanazon részét fotózták le, amiről korábban a Spitzer űrtávcső is készített egy felvételt. Az eredmény magáért beszél.
A frissen felfedezett planéta a Neptunuszhoz hasonló méretű. Nagyjából egy hét alatt kerüli meg a csillagát.
Az egyik leghíresebb NASA-eszközt még 2003 augusztusában állította pályára az űrügynökség. A számos remek felvételt készítő Spitzer ma örökre elcsendesedett.
"Üstökösbölcsőt" fedeztek fel a csillagászok a Jupiteren túl a NASA Spitzer űrtávcsöve segítségével. A régió mintha ajtót nyitna az üstökösök számára a Naprendszer belseje felé.
Elérte az öregkort, a NASA pedig úgy döntött, nem hosszabbítja meg Spitzer nevű űrtávcsövének a működését. A nyugdíjazásig azért még rengeteg gyönyörű felvétellel ajándékozhat meg minket.
A NASA Spitzer Űrteleszkópjának a közelmúltban készült felvételein hatalmas gáz- és porfelhőben kialakuló gócok láthatók – amelyek nem mások, mint éppen születőben lévő csillagok.
Az idők "kezdetéről" származó ritka galaxist fedeztek fel a Hubble és a Spitzer űrteleszkópok segítségével; a csillagváros akkor keletkezett, amikor a világegyetem "mindössze" 750 millió éves volt.
Újabb kozmikus mozaikot készítettek a gigantikus Spitzer űrtávcső segítségével. A legújabb kép a Tejútról készült, az óriáspanorámát a chicagói Adler Planetáriumban tekinthetik meg az érdeklődők, írja a Space.com
Óriási anyagtömegek formálódnak az LRLL 31 csillag körül, adta hírül sajtónyilatkozatban a NASA. A Spitzer teleszkóp által közölt képekben az a furcsa, hogy míg a csillagok körül kialakuló törmelékgyűrűk több millió év alatt alakulnak ki, mi a Földről már öt hónap alatt is jelentős változásokat érzékelhettünk.