Elvettek a fővárostól egy utcát
A ferencvárosi Ráday utca november 1-jétől nem lesz a főváros kezelésében.
A ferencvárosi Ráday utca november 1-jétől nem lesz a főváros kezelésében.
Vendéglátó központ, ipari nagyhatalom és virágzó lakónegyed. Ferencváros több évszázadra visszanyúló történelme során megannyi különböző módon játszott fontos szerepet a főváros és Magyarország életében. De miért és hogyan vált ilyen jelentőssé? Hogyan alakította a történelem? Mi történt a török ostrom és a mai modern lakónegyedek kiépülése között? Kis történelmi kép egy nagy múltú városrészről.
Bár a korlátozások egy részét már feloldották, a turizmus nélkül és a fogyasztói szokások megváltozása miatt komoly bajban vannak a vendéglátóhelyek.
A színész láthatóan élvezi a budapesti tartózkodást, egyre több helyen tűnik fel.
A rendőrség halált okozó közveszély okozásával gyanúsítja a három fiút.
A rendőrség is megerősítette, hogy egy 47 éves veszprémi férfi volt az áldozat.
A miniszterelnök megszemlélte a kiégett épületet, és azt is felvetette, hogy egészen új épületet emeljenek a református kollégiumnak.
Hatalmas lángok, kiabálás, rohanás, a szobákban a tűz martalékává vált holmik – a Károli Gáspár Református Egyetem Ráday utcai, háromszintes kollégiumában keletkezett tűzről beszéltek az érintett diákok.
A tragédia során használhatatlanná vált az épület, így azoknak, akik nem végeztek a vizsgáikkal, egyéni tanrendet biztosítanak.
A katasztrófavédelem megkezdte a tűzvizsgálati eljárást, a tűz keletkezésének okait keresik a szakemberek.
Színes,izgalmas gasztro-programmal várja a városlakókat a Ráday Korzó. Távoli országok kulináris kínálatába is belekóstolhatunk szeptember 28-29-én, pénteken és szombaton, ha bevetődünk a ferencvárosi közösségi fesztivál forgatagába.
Pékek és cukrászdák, virágosok és könyvesboltok tárják szélesre kapuikat szeptember 22-23-án Budapest egyik emblematikus közterületén.