Orbán Balázs opponense: Soha nem vezérelt semmilyen hatalomtól való félelem. Most sem
A miniszterelnök politikai igazgatójának sikeres doktori védése után megszólalt Unger Anna, az egyik opponense.
A miniszterelnök politikai igazgatójának sikeres doktori védése után megszólalt Unger Anna, az egyik opponense.
Bár az Orbán Balázst plágiummal vádoló <strong>Oroszország-</strong>szakértő szerint nem cáfolták meg állításait, elfogadja a bírálóbizottság döntését.
De ha rajta múlna, az Oroszország-szakértő ezt nem adná meg a miniszterelnök politikai igazgatójának.
Az Oroszország-szakértő szerint a szöveg Orbán és beosztottja, Árpási Botond egy korábbi közös cikkéből van átemelve.
Az Oroszország-szakértő egyoldalnyi hivatkozás nélküli szöveget talált abból a cikkből, amit a miniszterelnök politikai igazgatója és beosztottja közösen írt tavaly.
A tézisfüzet ráadásul egyik kollégájának számítógépén lett kész.
Európa elkényelmesedett, a szankciók elégtelenek arra, hogy valódi váltást kényszerítsenek ki Oroszországból, Észak-Korea szerepvállalása stratégiai eszkaláció – erről is beszélt Sz. Bíró Zoltán Oroszország-szakértő és Rácz András, a Német Külpolitikai Társaság vezető elemzője, akiket az ukrajnai háború ezredik napja alkalmából kérdeztünk. Szerintük tovább tart a patthelyzet, ám ha az USA teljesen magára hagyja Kijevet, Európa csak részben lenne képes kiváltani az amerikai szerepvállalást, emiatt Ukrajna még nagyobb nehézségek elé nézhet.
Az Oroszország-szakértő több doktori iskolában tanított, illetve témavezetőként is működött, így igen részletekbe menően tudta sorolni, hogy mi a gond Orbán mostani fokozatszerzési kísérletével.
Az egyetemi oktató alaposan kielemezte a Szuverenitásvédelmi Hivatal Átlátszóról készített jelentését.
Pontról pontra elemezte a miniszterelnök politikai igazgatójának válaszát az őt ért kritikákra.
Az Oroszország-szakértő szerint Orbán Balázsnak az 1956-os forradalmat mint felelőtlenséget emlegető nyilatkozata megmutatja, hogy a kormányoldal mennyire gondolja komolyan, amikor a szabadságról és függetlenségről papol, és a szabadságharcos pózában tetszeleg.
Orbán “békemisszió”-nak titulált külpolitikai akciósorozata biztosan nem fog békét hozni – fejtette ki Rácz András, a Budapesti Corvinus Egyetem oktatója, aki szerint a magyar kormányfőnek „se terve, se mandátuma, se hitelessége nincs, így pedig nem lehet közvetíteni”. Főleg, hogy mindenhol mást mond, már ha egyáltalán szóhoz jut.