Hatalmas adósságtól szabadította meg Libri-tulajdonos leánycégét az MCC
Alaptőkeemeléssel és tőketartalékba helyezéssel oldották meg a problémát.
Alaptőkeemeléssel és tőketartalékba helyezéssel oldották meg a problémát.
Szokatlanra sikerült könyvbemutatót tartott az MCC a NER kedvenc kávézójában. A Fidesz-közeli résztvevők Roger Scruton: Hogyan legyünk konzervatívok? című könyvéről beszélgetve összekülönböztek azon, félre kell-e nézni, ha a melegek a kormánypropagandával szembemenve örökbe akarnak fogadni, de az is elhangzott, hogy a konzervativizmus jegyében a nagyon régi értékeket azért mégsem feltétlen kéne védeni. A kormány ettől függetlenül természetesen csak dicséretet kapott.
Akár kultúraépítés a cél, akár a nyilvános szféra megteremtése, akár az újgenerációs NER-polgárság feltalálása, a kormányközeli elit célt téveszt, amikor a Scruton Kávézót mint szellemi otthont hizlalja. A fentről irányított közszféra sem történelmi, sem szociológiai szemszögből nem állja meg a helyét, cserébe eléri, hogy a „konzervatív elit” belterjesebb és realitásvesztettebb közösség legyen, mint a démonizált körúton belüli értelmiség.
Roger Scruton kultuszát azzal is ápolják, hogy fideszes körök kávéházláncot neveztek el róla.
A történet pikantériáját egyfelől az adja, hogy az MMA egy állami pénzekkel alaposan kitömött, kormányközeli testület, másfelől pedig az, hogy Roger Scrutonnak, a modern konzervativizmus egyik legnagyobb hatású gondolkodójának a könyvét sikerült olvashatatlanra fordítaniuk.
Roger Scruton konzervatív filozófus 75 éves volt.
Nemcsak a magyarság őstörténetét és a történelmi hősök névsorát próbálja átírni a kormány, hanem azt is meghatározná, ki mondhatja magát magyarnak. Pedig még az Orbán Viktor által kitüntetett történész is arra figyelmeztet: a hazaárulózás sehova sem vezet.
Roger Scruton konzervatív filozófus rendszeres megszólalója a kormányhű médiatermékeknek az utóbbi években. Most a brit New Statesman Magazine-nak adott interjút, beszélt Orbánról is, akit régi barátjának nevezett.
A brit kormány védelmébe vette az ismert konzervatív filozófust, Roger Scrutont, miután az ellenzéki munkáspárti képviselők azt követelték, mondjon le tanácsadói posztjáról, mert korábban antiszemita kijelentéseket tett Magyarországgal és Soros Györggyel kapcsolatban. Scruton szerint ő nem antiszemita. A vádak érdekessége, hogy az utóbbi hetekben éppen arról szóltak a hírek, hogy mennyi antiszemita politikus tagja a Munkáspártnak.
"Kiemelkedő érték, hogy önöknek még van saját fővárosuk" – közölte Scruton.