A németek továbbra sem küldenek Taurus rakétát Ukrajnának
A jövő februári előrehozott választások előtt már nem szavaznak a kérdésről.
A jövő februári előrehozott választások előtt már nem szavaznak a kérdésről.
Súlyos tartományi választási kudarcok után hibáikkal is szembe kell nézniük a rövidesen új vezetést is választó németországi Zöldeknek, akik nem engednek dogmáikból.
Robert Habeck szerint „Magyarország politikája gyakran nem képviseli az európai uniós gondolkodás lényegét”.
A közelgő európai választások kampányának eseményei világítottak rá arra, hogy veszélyesen eldurvult, és erőszakba torkollik a német politikai vetélkedés.
Európa legnagyobb gazdasága ugyan megelőzte Japánt, és a harmadik helyre lépett elő az USA és Kína mögött, de a kilátásai nem jók, mert strukturális gondok miatt a növekedésnek hiányoznak az alapfeltételei.
Az utakat lezáró gazdákkal és a sztrájkoló mozdonyvezetőkkel lehet tárgyalni, de a szélsőségesek erősödésének kockázatai nehezen kiszámíthatók.
A német alkotmánybíróság semmisnek nyilvánította a költségvetés egyes elemeit, így a korántsem egységes berlini kormánykoalíciónak új utat kell találnia.
Elsősorban a polgárok elégedetlensége, s csak kisebb részben híveik meggyőződése segíti a szélsőséges német párt, az Alternatíva Németországnak (AfD) előretörését.
Koalíciós feszültséget okozott Németországban a fűtési rendszerek korszerűsítéséről rendelkező, egyelőre csak tervezett törvény.
Egyre több jel utal arra, hogy míg a szocdemek nem rajonganak túlzottan a harckocsikat Ukrajnának ötletért, addig a zöldek lényegesen megengedőbbek a kérdésben.
Most egy megnyitandó lignitbánya ügyében kerültek szembe Németországban a „mezei” környezetvédők a zöldpárti gazdasági miniszterrel és a kisebb koalíciós társként zöldek vezette szövetségi tartománnyal.
Az energiaválság miatt gazdasági és társadalmi válság keletkezik Németországban 2023-ban a szövetségi kormány szerint.