Megütötte a főnyereményt a lítiumpiacon a világ legnagyobb vasérctermelője
Az Arcadium megvételével a Rio Tinto a világ harmadik legnagyobb lítiumtermelője lesz, és hatékony technológia birtokába jut.
Az Arcadium megvételével a Rio Tinto a világ harmadik legnagyobb lítiumtermelője lesz, és hatékony technológia birtokába jut.
Jó ideje tart a politikai vita a szerbiai lítiumbánya nyitásáról, most a belgrádi parlamentben folytatódott, négy napon át, és még messze a vége. Ám úgy tűnik, ezúttal mindenki kapott valamit: az ellenzék és a kormány is.
Az ország 28 településén tartottak demonstrációt a tervezett bányanyitás ellen, és még további 23-ban terveznek ilyet, a szombati, várhatóan százezres belgrádi nagygyűlés előtt. Korábban a világsztár teniszező Novak Djokovic is fontosnak tartotta, hogy megszólaljon az ügyben. Szeretettel a Vajdaságból sorozatunk legfrissebb cikke.
Komoly siker az EU számára, hogy megállapodott Belgráddal a nyugat-szerbiai lítiumkincs közös kitermeléséről, mert megszűnhet függősége Kínától. Korábban a környezetvédők meg tudták akadályozni a projekt megvalósítását.
Sajtóértesülések szerint Szerbia csomagban kapna egy elektromos autógyárat, és a Jadarban egyszer már befékezett lítiumbányát, mindezt kőkemény külpolitikai feltételekhez láncolva.
Az ausztrál hatóságok a hatályos törvények felülvizsgálatát ígérték az ügyben.
Viszont a tulajdonosa már bocsánatot kért az elvesztéséért.
A szerb környezetvédők szerint a kormány nem a jogi előírásoknak megfelelően szüntette meg a Rio Tinto vállalattal kötött szerződést, ezért az bármikor – például az áprilisi választások után – újra aktiválható.
Környezetvédelmi és más politikai kérdések kapcsolódtak össze és eredményeztek utcai demonstrációkat Szerbiában. Az eseményeknek különös jelentőséget ad, hogy három és fél hónap múlva választások lesznek az országban.
Pénzmosással és korrupcióval gyanúsítják Izraelben Beny Steinmetzet, akit néhány társával együtt lecsuktak. Köztük Tal Silbersteint, aki az osztrák kancellár tanácsadója volt a választási kampányban. A kínos ügy miatt az osztrák kancellár azonnali hatállyal megszakította vele a viszonyt – számol be az izraeli Haaretz. De hogy kerül a képbe Soros György?
Az olimpiára való készülődés hét éve alatt több mint 2000 egyesült királyságbeli társaság több mint 7,5 milliárd font - 2700 milliárd forint - értékben kapott megrendelést a szervezőktől.
Kiszáll a gyémántbányászatból a világ egyik legnagyobb bányacége, az ausztrál Rio Tinto.