Állj mellénk! Legyél pártoló tag!

#Repont

MOHU

Megtanultuk a rendszert – az 50 Ft-ok mellett a cél is motiválja a visszaváltókat (videó)

<strong>Már egy ideje működnek a REpont-automaták, kitapasztaltuk és megtanultuk a rendszert, és mostanra világossá vált, hogy használatuk azt a szemléletváltást is elhozta a lakosság körében, amit létrehozói vártak tőle. Hiszen amellett, hogy a visszajáró 50 forintoknak mindenki örül, egyre többen ismerik fel azt is, mennyire sokat tudnak tenni a visszaváltással a környezetvédelemért. Egy REpont-automatánál beszélgettünk az odaérkezőkkel arról, hogy mik a tapasztalataik a rendszerrel kapcsolatban.</strong>

MOHU

Tudja, mi lesz a vissza nem váltott üvegek utáni 50 Ft sorsa?

Szombat délelőtt. Az újrahasznosítható csomagolást visszaváltó automata előtt a szokásosnál is nagyobb sor kígyózik, hiszen a hétvégi bevásárláskor kapóra jön a hét közben összegyűjtött dobozok, üvegek és palackok visszaváltásáért járó, darabonként 50 forint. De kapnak-e bármit is a boltok a visszaváltások után, és ki mondja meg, hol lehet visszaváltási helyet létesíteni? Tényleg célravezetőbb ez a rendszer, mint a régi taposós módszer? Ehhez hasonló kérdésből rengeteg van, ebben a cikkben megválaszoljuk azokat, amiket a leggyakrabban tesznek fel.

MOHU

Napi hatmillió palackot váltunk vissza, és ez még csak a kezdet

Talán nem is gondolnánk, hogy egy évben egy magyar lakosra vetítve mennyi PET-palack, alumínium doboz és üveg kerül forgalomba: összesen 3,2 milliárd darabról beszélünk! Ez egy főre lebontva évente 333 darabot jelent, gyakorlatilag az év minden napjára jut egy darab. A csomagolóanyag főként a kommunális hulladékban végezte, és nem lett újrahasznosítva, a több EU-s ország után Magyarországon is bevezetett DRS visszaváltási rendszernek köszönhetően immár 300 millió palack, üveg és doboz hulladéka került megfelelő helyre, de ez a szám folyamatosan nő.