Orbán forgatókönyve Varsóban is működött
Az ellenzéki összefogás mítosza pedig nem – ez a tanulsága a lengyel EP-választásnak.
Az ellenzéki összefogás mítosza pedig nem – ez a tanulsága a lengyel EP-választásnak.
Az Orbán Viktor gazdaságpolitikáját csodáló jobboldali konzervatív Jog és Igazságosság párt győzelmét jósolják a mai lengyelországi parlamenti választáson, ahol a baloldal az életéért küzd.
Abszolút országos tétje volt a veszprémi időközi választásnak a hétvége embere, Kész Zoltán szerint, aki az utca hangja lenne a parlamentben, és bárkivel összefogna a 9 pontos programja megvalósítása érdekében. A hvg.hu-nak adott nagyinterjúban részletesen beszélt arról, hogy szeretne-e saját pártot, átültethető-e a siker receptje, és hogy mit gondol Juhász Péterről vagy Schiffer Andrásról.
Házról házra járva próbálja meggyőzni a veszprémieket a baloldali pártok támogatta Kész Zoltán, hogy voksoljanak rá, pontosabban szavazzanak a Fidesz ellen. Ugyan Kész és az őt támogató pártok ideológiájában alig van közös elem, a proteszthangulat egyelőre az ő malmára hajtja a vizet. Kérdés, hogy a puszta Fidesz-ellenesség elég lesz-e ahhoz, hogy a jelölt győzni tudjon a hagyományosan jobboldali választókerületben.
Októberben kirúgták a szerkesztőt az MTVA-tól, januárban újra műsort vezet.
Kész Zoltánt, a Polgári Platform elnökét támogatja a DK a februári veszprémi időközi választáson. A Liberálisok is közölték, hogy beállnak a jelölt mögé.
Vacsorázni hívják őket New York-ba. Aki nem megy, legalábbis gyanús lehet.
A jövő évi választásokon való részvételre buzdító, politikusi múlttal is rendelkező tagok által vezetett civil szervezet alakult Budapesten.
Donald Tusk leköszönő lengyel kormányfő, a választásokon győztes Polgári Platform elnöke év végéig nem akar változtatni kormánya összetételén.
A kormányzó jobbközép liberális Polgári Platform (PO) nyerte meg Lengyelországban a vasárnapi parlamenti választást a szavazatok 39,6 százalékával a TNS OBOP közvélemény-kutató intézet exit poll adatai szerint. A liberális programmal induló, magát baloldalinak nevező Janusz Palikot Mozgalma 10,1 százalékot kapott.
Kínos hibát vétett a lengyel kormánypárt az európai parlamenti választási kampányra készült első televíziós hirdetésében: Lengyelország térképéről a reklámfilmben hiányzik az állam északnyugati területének egy része.