Erre nézzen az égbolton, ha nem akarja lekésni a „bolygóvonatot”
A bolygók ritka együttállásában lesz részünk hamarosan, ezért nem árt tudni, merre érdemes őket keresgélni.
A bolygók ritka együttállásában lesz részünk hamarosan, ezért nem árt tudni, merre érdemes őket keresgélni.
A tudósok szerint a Piccard Mons több kisebb vulkánkitörés eredményeként jöhetett létre. Azt viszont nem tudni, mi okozhatta ezeket a kitöréseket.
A tudósok eddig úgy tudták, a Naprendszerben csak a földi hegyeknek van hósapkájuk, ám néhány éve kiderült, ez nem így van.
Jóval melegebb égitestként kezdhette a mára rideggé vált Plútó törpebolygó, vélik amerikai tudósok, akik szerint az égitest akár élet kialakulására is alkalmas lehetett. Ha így történt, az organizmusokat a felszín alatt lehet érdemes keresni.
A Plútó 76 évig volt bolygó, de aztán lefokozták.
Először készült a Plutó Charon nevű holdjának geológiáját és történelmét feltáró térkép.
A Farout, vagyis Távoli messzeségre keresztelt törpebolygó a Naprendszer eddigi legtávolabbi objektuma. Annyira messze van, hogy ezer évbe is telhet, mire megkerüli a Napot.
Megtalálták a Naprendszer tizedik bolygóját?
A NASA kiadta azt a videót, ami valósághűen mutatja be, mit is látnak majd azok az űrhajósok, akik a távoli jövőben a Plútóra szállnak.
A Pluto szív alakú, központi síkságának jeges felszíne alatt földalatti óceán rejtőzhet, amely annyi vizet tartalmazhat, mint a Föld összes tengere és óceánja. A Nature című tudományos lapban megjelent kutatások eredményei szerint ezzel a felfedezéssel a Pluto is felkerülhet a Föld mellett a Naprendszer földalatti óceánokat is tartalmazó világainak egyre növekvő listájára, néhány ilyen óceán pedig akár életnek is otthont adhat.
A New Horizons űrszondának 15 hónap kellett, hogy minden adatot elküldjön, most pedig egy jeges üstökös felé tart.
A Disney mesefigurája mellett egy szív is kivehető a Plútó híressé vált fotóján, most pedig kiderült, hogy ez a nagy terület miért néz ki máshogy, mint a bolygó többi része.