Véletlenül lett KRESZ-oktató, a rendszerváltás után <strong>az elsők között volt, aki meg</strong>magán-autósiskolát nyitott. Annyit szerepelt a médiában, hogy egyszer csak KRESZ-professzorrá avanzsált. Már KRESZ TV-je is van a YouTube-on. HVG-portré.
Pető Attilát feljelentette a katolikus egyház, és idén februárban el is ítélte a bíróság zaklatásért, miután az ügyéről kérdezgette az érintett papokat. Ennek gyakorlati következménye nincs, de szimbolikus jelentése van: az első áldozatot, aki névvel vállalta, hogy egy pap gyerekkorában molesztálta, zaklatónak minősítették.
Több évtizede elkezdték felgöngyölíteni a katolikus egyházon belül történt szexuális bántalmazási ügyeket. Több ezer olyan áldozat állt már nyilvánosság elé, akiket gyermekkorukban papok molesztáltak. Itthon azonban nagyon kevés a napvilágot látott eset, még ritkább, hogy az érintettek vállalják a nyilvánosságot, nem véletlenül.
A jogerős ítélet szerint Pető Attila zaklatta az egyház tagjait, amikor megpróbált választ kapni arra, hogy az egyház hogyan jár el az őt zaklató pap ügyében.
Gyerekként papnak készült, szeretett egyházi iskolába járni és abban a közösségben létezni Pető Attila, akit 13 éves korától abuzált egy kispap. Története fordulatos: testvére megzsarolta a papot, Attila többször próbálta az egyház elé vinni ügyét, de eleinte nem tapasztalt támogató légkört, később pedig semmit sem tudott arról, hogy alakul az ügye. Idegességében telefonálgatott, azzal fenyegetett, hogy nyilvánosan kéri számon Erdő Pétert, mire feljelentették zaklatásért. A bíróság ezt megalapozottnak tartotta, és kétrendbeli zaklatás miatt megrovásban részesítette. Hogyan élte meg az elmúlt éveket? Mi hajtotta előre? Perelné az egyházat? Portréinterjú Pető Attilával. A cikk az e heti HVG-ben megjelent szöveg hosszabb változata.
Pető Attilát kamaszként molesztálta egy pap, azonban a bíróság mégis őt marasztalta el zaklatás miatt. A férfi a HVG-nek adott interjújában mesélt zaklatójáról, valamint jelenlegi életéről is.