Brazília két korábbi államfője is börtönbe kerülhet a korrupciós botrány miatt
A vádirat szerint a korrupt politikusok 2002 és 2016 között átszámítva 122 milliárd forinttal gazdagodtak meg törvénytelenül.
A vádirat szerint a korrupt politikusok 2002 és 2016 között átszámítva 122 milliárd forinttal gazdagodtak meg törvénytelenül.
Lava Jato, vagyis nagynyomású autómosó. Így emlegetik Brazíliában a korrupciós botrányt, amelynek főszereplője, a képviselőház egykori elnöke most 15 év börtönbüntetést kapott. De az autómosóból akár özönvíz is lehet.
Lemondott hétfőn a korrupció elleni harcért felelős brazil miniszter egy kiszivárogtatott újabb hangfelvétel miatt – jelentette be Michel Temer ideiglenes államfő hivatala.
Támogatásáról biztosította csütörtökön a brazil szenátus a Dilma Rousseff államfő elmozdítására irányuló eljárás megindítását. Ez egyúttal azt is jelenti, hogy legfeljebb 180 napra azonnal felfüggesztik hivatalából az országot 2011 óta irányító elnököt.
A brazil főügyész vizsgálatot kért a volt elnök ellen. Korrupciós ügyről van szó, érintett lehet három jelenlegi miniszter is.
A rendőrség újabb gyanúsítottakat vett őrizetbe, egykori vezetőpolitikusok is a letartóztatottak között vannak.
Két bíró is megakadályozná a korrupcióval vádolt volt Lula elnök miniszteri kinevezését, mert szerintük csak így akar kibújni a felelősség alól.
Ezrek vonultak ismét utcára Brazíliában, hogy tiltakozzanak Dilma Rousseff elnök és elődje, a Petrobras állami olajcéggel kapcsolatos korrupciós botrányba belekeveredett és ennek ellenére most miniszterré, egészen pontosan kabinetfőnökké kinevezett Luiz Inácio Lula da Silva ellen. A jelenlegi és az exelnök nyilvánosságra hozott telefonbeszélgetése olaj volt a tűzre.
Minden korábbinál többen, több millióan tüntettek vasárnap Brazíliában Dilma Rousseff elnök lemondását követelve.
Pénteken letartóztatták Brazíliában Lula volt elnököt.