4700 méter mélyen bukkantak rá egy legendás hajóroncsra a Csendes-óceánon
Az USS Nevada Pearl Harbornál és Okinavánál is komoly szerepet kapott. 1948-ban süllyedt el, de a roncsaira most, hosszú kutatás után sikerült csak rábukkanni.
Az USS Nevada Pearl Harbornál és Okinavánál is komoly szerepet kapott. 1948-ban süllyedt el, de a roncsaira most, hosszú kutatás után sikerült csak rábukkanni.
Két embert megölt, egyet súlyosan megsebesített egy amerikai tengerész szerdán Hawaiin, a Pearl Harbor-i flottatámaszponton, majd magával is végzett – közölték a támaszpont tisztségviselői.
1941. december 7-én a japán flotta megtámadta az Egyesült Államok haditengerészetének Pearl Harbor-i támaszpontját. A gerillaharc és a terrorellenes hadviselés elemeit a vezetéselméletbe építő szakember, Porkoláb Imre cikkében arra mutat rá, mit tanulhatnak napjaink üzletemberei ebből a 75 évvel ezelőtti eseményből.
Első japán kormányfőként érkezik Abe Sindzó Pearl Honolulu szigetére, ahol 75 évvel ezelőtt a japán hadsereg minden idők egyik legnagyobb légitámadását indította az amerikai flotta itt állomásozó hajói és repülőgépei ellen. Több mint 2400 amerikai katona halt meg a támadásokban, a japán kormányfő viszont ugyanúgy nem kér bocsánatot, ahogy Obama elnök sem tette augusztusban, mikor Hirosimában járt. A látogatás célja a hivatalos közlemény szerint az emlékezés az áldozatokra és a megbékélés jele.
A hawaii kikötő öblébe zuhant egy helikopter, többen súlyosan megsérültek.
Százévesen elhunyt a japánok által Pearl Harbor kikötőjében 1941-ben elsüllyesztett USS Arizona legidősebb túlélője és egyben utolsó tisztje, Joseph Langdell.
Elárvereznek az Egyesült Államokban egy második világháborús japán térképet Pearl Harbor megtámadásáról. A történelmi dokumentum értékét előzetesen 600 ezer dollárra, vagyis átszámítva több mint 132 millió forintra becsülik.
A lángoló West Virginia csatahajó tengerészeit mentik a támadás után.
Ma hetven éve 183 japán repülőgép támadást intézett az amerikai flotta Pearl Harbor-i támaszpontja ellen. A "gyalázat napja" után Franklin D. Roosevelt elnök hadat üzent Japánnak, ezzel a második világháború kiterjedt a Csendes-óceán térségére is. Természetes, hogy egy ilyen jelentőségű esemény nem kerülhette el, hogy összeesküvés-elméletek jelenjenek meg vele kapcsolatban.
Hetven évvel ezelőtt, 1941. december 7-én támadta meg Japán a Hawaii-szigeteki amerikai támaszpontot, Pearl Harbort, és kezdődött meg a második világháború a csendes-óceáni hadszíntéren is. Az amerikai közvéleményt ma is élénken foglakoztató, filmekben és regényekben feldolgozott eseményre az utolsó túlélők és a bombázás megrázó képeivel emlékezünk.
A The Atlantic magazinban júniusban egy húszrészes fotósorozatot indítottak a II. világháborúról. Legutóbb a Pearl Harbor-i csatáról készült összeállítás.
Elhunyt az az amerikai katona, aki elbagatellizálta a japán támadásról szóló első jelentéseket.