Gondozóközpontba került a Parkinson-kóros Lars von Trier
Szeptemberben még támogatást nyert egy film, amit az ő rendezésével terveznek.
Szeptemberben még támogatást nyert egy film, amit az ő rendezésével terveznek.
Daniel Barenboim közleményben adott hírt egészségügyi állapotáról, ami az utóbbi években fokozatosan romlott.
Nagy ár 60 ezer euró és az agy egy részének roncsolása azért, hogy eltartott kisujjal ihassam a kávét egy kis csészéből? Amíg a gyógyszerek hatnak, addig nincs gond, el lehet lenni az esszenciális tremorral, de mi jön utána, ha már csak a műtét segít? Első kézből az alig csillapítható remegésről.
Azzal is vádolják, hogy politikai kapcsolatait kihasználva, közpénzből akarta felújíttatni lánya egyetemének röplabdacsarnokát.
Brit és német kutatók olyan diagnosztikai rendszert fejlesztettek ki, ami a mesterséges intelligencia segítségével segít felismerni a Parkinson-kór kialakulásával kapcsolatos markereket.
A világ leggyorsabban terjedő neurológiai betegségének jellemző tünetei már a fiatalabb, akár harmincas éveikben járó betegeknél is megfigyelhetők. A betegség korai felismerése és folyamatos kezelése révén azonban hosszú ideig együtt lehet vele élni súlyos tünetek és szövődmények nélkül.
Hogyan ismerem fel, ha valakinek stroke-ja van, miért kulcsfontosságú az idő, és hogyan lehet belőle felépülni? Miért fontos időben észrevenni a Parkinson-tüneteket, és hogyan segíthet a család, hogy a hozzátartozó és az orvos a legjobb eredményeket érje el? Mit csinál az agyunkban a migrén, és hogyan tudjuk kezelni a bénító fejfájást? Wellbeing podcastunkban a leggyakoribb neurológiai betegségeket magyaráztuk el Tóth Adrián, a Semmelweis Egyetem Neurológiai Klinikájának neurológus szakorvosa segítségével – de az is kiderült, milyen kapcsolat van az agyunk és a beleink között.
A színész a Brit Filmakadémia gáláján adta át a legjobb filmnek járó elismerést az Oppenheimernek.
Amerikai kutatók szerint az SHLP2 kódjelű fehérje működését a jövőben érdemes lesz alaposabban tanulmányozni, segítségével ugyanis jelentős mértében csökkenhet a Parkinson-kór kialakulásának esélye.
Amerikai kutatók egyértelmű jelét találták annak, hogy akár egy egyszerű influenzavírus is jelentősen növelheti a neurodegeneratív betegségek kialakulásának kockázatát.
Tudjuk, hogy a természetben kárt tesznek, és hogy ránk nézve is károsak, ám most a Duke Egyetem vizsgálatából kiderült, hogy akár az agyunkba is eljutnak a mikroműanyagok.
A Texasi Egyetem kutatói szerint a kávézaccban lévő anyag segíthet megvédeni az agyat az olyan neurodegeneratív betegségek ellen, mint az Alzheimer-kór, a Parkinson-kór és a Huntington-kór.