Fizetős lesz Róma egyik legnagyobb látványossága
Hamarosan belépőt kell majd váltani a Pantheonba.
Hamarosan belépőt kell majd váltani a Pantheonba.
Josephine Baker az első fekete nő, aki bekerült a Franciaország hősei számára létrehozott mauzóleumba.
Évszázados kiválasztási szempontokat rúgott fel Emmanuel Macron francia államfő azzal, hogy az Amerikában született, ám új hazáját, Franciaországot kémként is szolgáló revüsztárt beemeli a Panthéonba. Ahol legendás világháborús ellenállókként magyarok is helyet kaphatnak.
Évtizedekkel a halála után kap helyet a párizsi Panthéonban, a francia nemzet legnagyobbjai között – első fekete nőként – Josephine Baker. Kellett hozzá egy petíció, csaknem 40 ezer aláírás, és Emmanuel Macron köztársasági elnök rábólintása. Josephine Baker a táncával és a karizmájával vadította meg a franciákat, de a bátorságával tett szolgálatot választott hazájának: az életét is hajlandó volt kockára tenni az országért, amely olyan jó volt hozzá.
A második világháború alatt először a Vöröskeresztnek majd az ellenállásnak dolgozott, a háború után megkapta a Becsületrendet.
Pünkösdkor hagyományosan vörös rózsaszirmokat szórnak a római Pantheonba a kupola kör alakú nyílásán, az oculuson át.
Egy trambulin, egy forgó "színpad" és néhány szédületes mozdulat kellett a lenyűgöző műsorhoz.
Még tovább erősítették a biztonsági készültséget az olasz fővárosban a diplomáciai képviseleteknél, műemlékeknél és pályaudvarokon azt követően, hogy az Iszlám Állam (IÁ) fegyveres csoportjai Líbiából támadással fenyegették meg Rómát.
A hetvenegy férfi - például Voltaire, Rousseau, Victor Hugo és Émile Zola - mellett jelenleg csak a fizika úttörőjének számító Marie Curie, illetve Sophie Berthelot nyugszik a turisták körében is igen népszerű párizsi Panthéonban.
A Kultúra Európai Fővárosa megtisztelő címmel kitüntetett, közel...