Meglepő derült ki a villámlásról, és jobb lesz, ha beletörődik
A légszennyezettségnek számos káros hatása ismert, de van valami, amire talán kevesen gondolnának: egy friss kutatás szerint még a villámcsapások számát is növelheti.
A légszennyezettségnek számos káros hatása ismert, de van valami, amire talán kevesen gondolnának: egy friss kutatás szerint még a villámcsapások számát is növelheti.
Összesen 400 ezren halnak bele a légszennyezésbe évente Európában.
Az extrém hőhullámok alatt csaknem megduplázódhat a szívinfarktus kockázata – mutat rá egy új tanulmány. Különösen rossz a helyzet, ha a meleg mellett a levegő szállópor-koncentrációja is magas.
Az ausztrál Monash Egyetem kutatói szerint a világ szárazföldi területének csupán 0,18 százalékánál volt éves szinten alacsonyabb a szálló por (PM2,5) koncentrációja az egészségügyi határértéknél.
Vindstyrka néven mutatkozik be az IKEA levegőminőség-mérő újdonsága, mely az okosotthonhoz csatlakoztatva a levegőtisztító berendezést is szabályozni tudja, ha annak szennyezettsége elér egy meghatározott szintet.
Egy új elemzés szerint akár 40 százalékos is lehet az arány, a helyzet Katarban, Szaúd-Arábiában, Kuvaitban, Nigerben és az Egyesült Arab Emírségekben a legrosszabb.
A levegőszennyezés eddigi változásáról közzétett országos program grafikonjai kijózanítók a Népszava szerint.
A szervezet szerint magyar GDP 6 százalékát kitevő gazdasági kárt okoz a rossz minőségű levegő.
Megváltást hozhat a légszennyezettség, különösen a magas szállópor-koncentráció miatt egyre nagyobb számban szenvedő lakosság számára az az okosablak, melyet kínai kutatók fejlesztenek. A nagyméretű, átlátszó ablakokhoz alkalmazható technológia megváltoztatja a fény intenzitását, miközben hatásosan szűri a szmogban lévő finomszemcsés anyagot.