Ukrán tiltakozás ellenére kapja vissza Oroszország a szavazati jogát az Európa Tanács közgyűlésében
Oroszországnak a Krím elcsatolása után vonták meg a szavazati jogát az Európa Tanács Parlamenti Közgyűlésében, de most visszakapja.
Oroszországnak a Krím elcsatolása után vonták meg a szavazati jogát az Európa Tanács Parlamenti Közgyűlésében, de most visszakapja.
Moszkva nem zárja ki, hogy kilép az Európa Tanácsból (ET), és felmondja az Emberi Jogok Európai Egyezményét abban az esetben, ha nem születik kompromisszum Oroszország tagságáról az Európa Tanács Parlamenti Közgyűlésében (PACE) - közölte Ivan Szoltanovszkij, Oroszország állandó ET-képviselője a RIA Novosztyi hírügynökség által vasárnap közreadott nyilatkozatában.
Elsősorban az alkotmányozás tartalmi kérdéseiről, a fékek és ellensúlyok rendszeréről, az alkotmányozási eljárásról, valamint a Költségvetési Tanácsról és a médiaszabályozásról kérdezték az Európa Tanács Parlamenti Közgyűlésének (PACE) jelentéstevői Schiffer Andrást, csütörtöki egyórás megbeszélésükön - mondta el az LMP frakcióvezetője pénteken.
Az MSZP szerint a kormánynak figyelembe kell vennie a nemzetközi szervezetek bírálatait, ellenkező esetben az ország előbb politikai, majd gazdasági értelemben is elszigetelődik.
Az új alkotmányról és a médiatörvényről érdeklődtek elsősorban az Európa Tanács Parlamenti Közgyűlésének jelentéstevői a Jobbik frakcióvezető-helyettesével folytatott pénteki megbeszélésen,Gyöngyösi Márton jó hangulatúnak nevezte a tanácskozást.
Az MSZP képviselői az Európa Tanács Parlamenti Közgyűlésének jelentéstevőit fogadták. Szó esett az alkotmányozásról és a médiatörvényről is.