Nagyon rossz bizonyítványt kapott a magyar oktatás
Az állam Magyarországon fordít – négy másik országgal együtt – a legkevesebbet oktatásra, ez konkrétan a GDP 3,2 százalékát jelenti.
Az állam Magyarországon fordít – négy másik országgal együtt – a legkevesebbet oktatásra, ez konkrétan a GDP 3,2 százalékát jelenti.
Kevesebb mint felére lassulhat a magyar gazdaság növekedése 2023-ra a nemzetközi szervezet szerint.
Óvatos becslést adott az OECD, a szervezet friss jelentése szerint 4,6 százalékkal nőhet a magyar gazdaság teljesítménye idén. Hosszan sorolták, mi mindenre van szükség, hogy ne csak a válságkezelés, hanem a közép- és hosszú távú problémák megoldása is jó legyen.
A korábban vártnál gyorsabb lehet a magyar gazdaság kilábalása az OECD friss jelentése szerint.
Nem megalapozottak az OECD-előrejelzésnek azok a pontjai, amely szerint 8-10 százalékos recesszió lehet idén – reagált a Pénzügyminisztérium a prognózisra.
A Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet, az OECD Vesztegetés Elleni Munkacsoportja februárban delegációt küldött Budapestre, hogy kormányzati és nem kormányzati szereplőkkel, szakértőkkel, újságírókkal találkozva felmérjék a korrupció elleni küzdelem helyzetét. Hiába szerettek volna újságírókkal találkozni, a magyar kormány szerint erre azért nem volt mód, mert „az újságírók nem akartak eljönni a találkozóra”. De kiderült, nem kormányhű újságírót nem is hívtak.
Nem dicsekedhet Magyarország az egészségügyi helyzetével, legalábbis az OECD elemzése szerint.
Az OECD elemzése szerint a közösség tagjainak esélye, hogy felső vezetői beosztásba jussanak, 11 százalékkal alacsonyabb az átlaghoz képest.
Mire költi az állam a rendelkezésére álló pénzt? És milyen eredménnyel teszi? Ezt vizsgálja friss tanulmányában az OECD. A majdnem 300 oldalas elemzés lesújtó képet fest Magyarországról, pedig az is kiderül belőle: nem a pénzhiány az akadály.
Miközben a magyar lakosság fogyasztása idén 5 százalékkal nő, a gazdaság 1,7 százalékkal bővül az OECD előrejelzése szerint. 2017-re viszont 2,5, 2018-ra pedig 2,2 százalékos GDP-növekedést prognosztizálnak. Tovább csökkenhet a munkanélküliség is, az új munkahelyek közül egyre több létesül a versenyszférában.
A többi EU-tagállamhoz képest kevesen élnek fűvel és kokainnal Magyarországon – derül ki az OECD Egészségügyi pillanatkép: Európa 2016 című jelentésből. Az extasy és az amfetaminok viszont az átlagnál népszerűbb itthon.