Nem fogja elhinni, ki készíthet filmet a magyar filmipar zűrös éveiről
Nem lehet azt mondani, hogy a Nemzeti Filmintézet a legkevésbé elfogult embert találta volna meg arra, hogy feltárja, mi is ment félre a magyar filmiparban az elmúlt húsz évben.
Nem lehet azt mondani, hogy a Nemzeti Filmintézet a legkevésbé elfogult embert találta volna meg arra, hogy feltárja, mi is ment félre a magyar filmiparban az elmúlt húsz évben.
A Színház- és Filmművészeti Egyetem oktatói közleményben számoltak be egyik társuk, Faur Anna szakmai indokokkal nem alátámasztható elbocsátásáról. Az eljárást kicsinyesnek és elfogadhatatlannak nevezik, amelyből hiányzik az emberség.
Korábban éppen Novák Emil színművészetis kinevezése miatt távozott húsz operatőr a szervezetből. Koltai Lajos sem lesz tovább elnök.
A tanárok szerint a munkáltatónak kötelessége biztosítani a munkavégzéshez szükséges feltételeket, például a szabad tantermeket vagy az internetelérést.
A rendező közleményben tiltakozik azért, hogy a filmjét felhasználják a Színház- és Filmművészeti Egyetem megszállására.
A tanárok közleményben visszautasították az új vezetés által megfogalmazott vádat, miszerint a "tanköztársaság" rossz hatással lett volna az egyetem belső működésére.
Szarka Gábor, Novák Emil és Zalán János a tanköztársaságot befejezettnek, a blokádot pedig az egyetem keretein kívül működő, magánkezdeményezésű szerveződésnek tekinti.
A kilépéssel szolidaritást vállalnak a tüntető diákokkal és a leköszönő vezetéssel is.
Szarka Gábor csütörtök reggel bemegy az egyetem Vas utcai épületébe.
Folytatódik a sztrájk az egyetemen.
Teljes körű egyeztetést szeretnének, amíg ez nem valósul meg, az oktatók a sztrájkot fenntartják.
Novák Emilt egy nappal korábban nevezte ki a Színművészeti rektorhelyettesének Vidnyánszky Attila.