Még mindig nem tudni, mikor kezd termelni a debreceni oltóanyaggyár, pedig már 2022 nyarán működnie kellett volna
Eredetileg ebben az üzemben akarták licenc alapján gyártani a koronavírus-fertőzés elleni orosz és kínai vakcinát.
Eredetileg ebben az üzemben akarták licenc alapján gyártani a koronavírus-fertőzés elleni orosz és kínai vakcinát.
Szerencse, hogy mind többen oltásellenesek – gondolhatja a kormány. Így nem lesz vehemens számonkérés, hogy mit is beszéltek összevissza a „hamarosan termelő” nemzeti oltóanyaggyárról.
A terv, ami nem tud elbukni.
Azt sem tudni még, milyen oltóanyagot gyárthatnak majd.
Nem hajlandó beszélni a kormány arról, hogy áll a nagy felhajtással beharangozott Nemzeti Oltóanyaggyár építése Debrecenben. A helyszínt látva túl optimistának tűnik Orbán Viktor korábbi ígérete, hogy az első, licenc alapján készülő vakcinák már december végén kikerülhetnek az üzemből. Ráadásul az sem világos, milyen oltóanyagot gyárthatnak: a magyarról nincs hír, a Szputnyikkal és a Sinopharmmal pedig sokat kockáztatna a kormány.
Az EU nagy részében ugyan nem tudunk vele utazni, a magyar külügyminiszter szerint az orosz vakcinára nagy a kereslet, így gazdasági érdekünk is a gyártása. November végén fogják tisztázni az orosz féllel a részleteket.
A kínai mellett az orosz vakcinát is gyártanák Magyarországon. A szerbek ugyanezt az utat járják be.
Átvesszük a kínai vakcina teljes gyártási technológiáját. Szijjártó Péter és Vang Ji találkozóján az is kiderült, hogy Kína engedélyt adott, hogy Magyarország egy új főkonzulátust létesítsen a Kuangtung tartománybeli Kantonban.
Az oltóanyaggyár körülbelül 6,7-7 milliárd forintba kerül majd.