Egy magyar produkció az Oscar-díjra jelöltek között
Részben magyar pénzből, részben Magyarországon forgott.
Részben magyar pénzből, részben Magyarországon forgott.
Összesen hat forgatókönyvét dobták már vissza.
A Nemzeti Filmalap azt állítja, a dolognak nincs köze ahhoz, hogy a kormány betiltotta a „nemváltás bemutatását” a tizennyolc éven aluliaknak.
Az egy éve elhunyt filmügyi biztos, üzletember és producer halála utáni időszakot szervezeti zűrzavar jellemezte, vezetők távoztak, a támogatásokról ítélkező szakmai Döntőbizottság kétszer lecserélődött, a Magyar Nemzeti Filmalap pedig meg is szűnt eddigi formájában. Megnéztük, hogy a Vajna halálát követő egy évben hogyan alakult át a filmgyártás struktúrája.
A nem épp önszántából távozott Havas Ágnes után valószínű, hogy a Filmalap döntőbizottságának munkájára sem tart igényt Káel Csaba, az új filmügyi kormánybiztos.
A kormány senkit nem nevez ki a megüresedett posztra.
Március 11-től változik a Filmalap Filmszakmai Döntőbizottságának összetétele. Havas Ágnes, a Filmalap vezérigazgatója a grémium tagjának kérte fel Divinyi Réka forgatókönyvírót, Fekete Ibolya rendezőt, valamint helyettes tagnak Zágoni Bálint dokumentumfilm-rendezőt, forgatókönyvírót, filmtörténészt, a kolozsvári Filmtett Egyesület vezetőjét. Az újonnan kinevezett tagok megbízása két évre szól.
Andy Vajna ellenség lett. A forradalom felfalja az aranyhörcsögét is.
Idén egyetlen filmkönyv sem kapott annyi pénzt fejlesztésre, mint a Kölcsönlakás, amelynek a filmesítési jogaiért Andy Vajna személyesen járt el.
A 2,9 milliárd forintból készülő filmet 72 napon át forgatták, március 16-án érkezik a mozikba.
Saul fia és Golden Globe ide vagy oda, a Jobbik továbbra is úgy látja, a Filmalap politikai alapokon támogat filmeket, pedig nemzeti alapokon kéne, és a magyar történelem nemzeti identitást erősítő időszakait feldolgozó filmek gyártását kéne elősegítenie.
A hírek szerint az évek óta külföldön dolgozó Antal Nimród fogja rendezni a filmet.