Dollármilliárdokat buktak a világ leggazdagabb emberei a szerdai tőzsdei zuhanás miatt
Elon Musk vagyona több mint 21 milliárd dollárral csökkent, de nem csak ő járt rosszul.
Elon Musk vagyona több mint 21 milliárd dollárral csökkent, de nem csak ő járt rosszul.
Az amerikai jegybank szerepét betöltő Federal Reserve (Fed) elnöke, Jerome H. Powell bár óvatosan fogalmazott a kamatvágásról és az amerikai gazdaság helyzetéről, a tőzsdén így is újongva fogadták a híreket.
Az Arm Holdingsot a chipek Svájcaként szokás emlegetni, mivel egyik gyártóhoz sem köteleződött el, miközben a technológiája az okostelefonok 99 százalékában megvan. A legtöbb nagy cég célja nem is csak az, hogy könnyebben hozzáférjen tulajdonosként a technológiához, hanem hogy elérje, semelyik vetélytárs ne tudja bekebelezni egymaga a brit céget.
Ahogy romlanak az Egyesült Államok és Kína kapcsolatai ,úgy fedezik fel egyre inkább az ázsiai ország óriásvállalatai a hongkongi tőzsdét. Júniusban két ilyen cég is részvényeket bocsát ki Hongkongban annak ellenére, hogy a Nasdaq-on az Egyesült Államokban már régebben be voltak jegyezve.
Az ázsiai piacokon is éreztette hatását az amerikai bezuhanás.
Soros György Trump megválasztása után kijelentette: nem tudom, hogy mit csinál majd elnökként, de abban biztos vagyok, hogy a tőzsde esni fog. Soros Hillary Clintont támogatta és a győzelmet biztosra vette. Ezért egymilliárd dollárt bukott a New York-i tőzsdén.
Az amerikai részvénytőzsde technológiai papírjainak túlértékelése miatt 14 éve rég nem látott gazdasági mélyrepülés jött el a tech-cégek számára. A jelek szerint újabb katasztrófa közeleg.
Leállt a teljes kereskedés a technológiai részvények Nasdaq piacán New Yorkban csütörtökön kora este. Valamilyen technikai probléma van a rendszerben, de még nem tudják, pontosan mi.
Az Amerikai tőzsdén újabb történelmi csúcsra ért az elektromos autógyártó Tesla, melynek papírjai részvényenként átlépték a 125 dolláros határt. Az autóiparban és a tőzsdén is robbantó cég jutalma sem maradt el: bekerül a tőzsdeindexet meghatározó Nasdaq100 indexbe.
A csütörtöki kereskedési napon tovább esett az Apple-részvények árfolyama. Egy éve nem voltak ilyen gyengék a papírok.
A december közepén mért, február óta nem látott mélypontnak számító 507 dollárnál is tovább gyengültek pénteken az Apple részvényei.
Bár a magyar tőzsdézők elsődleges terepe továbbra is a budapesti parkett, egyre több kisbefektető próbálja ki magát külföldi parketten. A vállalkozó kedvet jelentősen élénkítik az időszakos akciós ajánlatok, októberben például csaknem megháromszorozódott a New York-i tőzsdén kötött ügyletek volumene a KBC Equitas online tőzsdézői körében. A legtöbben a pénzügyi szektor részvényei között halásztak.