A Mol is szerepet kaphat a BME modellváltásában
Évek óta küzd fennmaradásáért az állami tulajdonban lévő Műegyetem, ezért erősen elgondolkodott az új rektor a modellváltáson, de nem a megszokott alapítványi fenntartóval.
Évek óta küzd fennmaradásáért az állami tulajdonban lévő Műegyetem, ezért erősen elgondolkodott az új rektor a modellváltáson, de nem a megszokott alapítványi fenntartóval.
Napokon át tartó megalázásról, „munkatáborstílusról” számoltak be többen. A Műegyetem „felülvizsgálja az eddigi szabályozást”.
Az egyetemet ezentúl Charaf Hassan korábbi dékán vezeti.
A vizsgákat más épületekbe szervezik át.
A hazai műszaki felsőoktatás éllovasának számító Műegyetemet éhkoppra fogta a kormány, holott fontossága fényévekkel megelőzi az anyagiakban dúskáló MCC-ét. Más egyetemeket is kiéheztetéssel próbálnak rákényszeríteni a modellváltásra.
A Műegyetem súlyos pénzhiánnyal küzd, de a kormány nem segít. Minden jel szerint azért nem, mert az egyetem a sokadik próbálkozás után is ellenáll a modellváltásnak – írja a HVG.
Úgy látják, már az alapvető működés is veszélybe került.
Útnak indult a Műegyetem ötödik kisműholdja, az MRC-100 a SpaceX Falcon 9-es rakétájának Transporter 8 missziójával magyar idő szerint hétfőn 23:35-kor a kaliforniai Vandenberg-űrközpontból – közölte a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME) kedden.
A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi egyetem mérnökei bemutatták az MRC-100 nevű miniatűr műholdat, ami az Egyesült Államokból indulva áll majd pályára a Föld körül.
A kultúráért felelős államtitkárnak sikerült a több tízezres, október 23-i szolidaritási tüntetést két szóval, egy poszt alatti kommentben elintéznie.
Szolidaritási tüntetést tartottak vasárnap délután-este a diákok a tanárokért. A demonstráció a Kálvin térről vonult a Műegyetemhez, ahol a színpadon diákok, tanárok, szakszervezeti vezetők mellett felszólalt Karácsony Gergely is, és a szervezők szerint mintegy 80 ezren gyűltek össze. A hvg.hu élő közvetítése végig követte az eseményeket, a demonstráció végén a szervezők pedig azzal a felkiáltással búcsúztak: "Összefogunk, nem félünk, folytatjuk!"
A minőséget és az energiahatékonyságot is javító technológiát dolgoztak ki a Pick Szeged Zrt. felkérésére a Műegyetem kutatói a vállalattal közösen, az új műszaki megoldás során egy algoritmus segíti a szalámik érlelési folyamatának megtervezését és nyomon követését – tájékoztatott a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem.