A Munch felvásárolja romániai versenytársát is
A cég korábban is jelent volt az országban, de februártól a helyi konkurencia már a leányvállalatukként működik tovább.
A cég korábban is jelent volt az országban, de februártól a helyi konkurencia már a leányvállalatukként működik tovább.
Mit jelent csótányüzemmódban túlélni? Miért érdemes konkurencia helyett partnerként tekinteni a hasonló gondolkodású vállalkozókra? Mennyi idő alatt jövünk rá, hogy „világmegváltó” ötletünk lett, és milyen előnyt jelentett a koronavírus alatt vállalkozást indítani? Wettstein Alberttel, a Munch megálmodójával beszélgettünk.
A világon előállított élelmiszerek harmada vész kárba, ez csak Európában évente közel 90 millió tonna kidobott élelmet jelent. Erre a problémára kínál egyre népszerűbb megoldást a Munch nevű alkalmazás, amelyhez többszáz vendéglátóhely és élelmiszerüzlet csatlakozott már, többek között a SPAR is.
A nevében a szép emlékű életmentő kutyát is megidéző magyar startup egyelőre csak Bukarestben működik, de még idén betennék a lábukat több másik román nagyvárosba is.
Az élelmiszermentő szolgáltatás a nyár elejére várhatóan az összes üzletben működik majd.
Friss pénz érkezett a Munch-hoz, közölték, mire költenék.
Féléves tesztelés után vezetik be a lehetőséget, amely révén 66 százalék kedvezménnyel lehet hozzájutni a kidobásra ítélt, de valójában még jó minőségű élelmiszerekhez.
Társadalmi és környezeti szempontból is hasznos dologba szeretett volna belefogni a kidobásra ítélt ételek megmentését célzó vállalkozás, a Munch társalapítója. Wettstein Albert nagyszülők háborús tapasztalatairól, az ételpazarlás sokáig elhanyagolt kérdéséről, és a fenntarthatóság demokratizálásáról is beszélt a fenntarthatósággal foglalkozó TEDx-videósorozatunk második részében.
Hálás témát vállalt a bécsi Albertina legújabb kiállítása, amikor Munch több mint 60 munkáját állítja párbeszédbe hét vezető kortárs, egy kivétellel ma is aktív művész reflexióival.
Kolozsváron ás Marosvásárhelyen is lehet ezentúl "munch-olni".
Olcsón ehetünk jókat, az éttermek kevesebb veszteséget könyvelnek el, és még a Földdel is jót teszünk, erre alapított vállalkozást és fejlesztett applikációt egy magyar csapat. A Munch alapítóival beszélgettünk, és kipróbáltuk az alkalmazásukat.
Öt évvel a Sikoly és a Madonna eltulajdonítása után újabb Munch-alkotást loptak el Oslóban, ezúttal a norvég művész egyik litográfiáját vitték magukkal ismeretlen tettesek egy galériából.