Meg akarták akadályozni a legnagyobb offshore-botrányról szóló film terjesztését, de nem sikerült
A Mossack Fonseca-botrányról szóló film a Netflixen látható.
A Mossack Fonseca-botrányról szóló film a Netflixen látható.
A magyar letelepedési üzlet egyik résztvevője, Milan Cimbolinec tárgyalásokat folytatott 2015-ben a Mossack Fonseca nevű panamai ügyvédi irodával
Az egyiket a Netflixre írják a Panama Papírokat felfedő újságírók, de mozifilm is készül, Steven Soderbergh rendezésében.
A Mossack Fonseca ügyvédi iroda egyik genfi informatikusát vették őrizetbe Svájcban a kiszivárogtatási botránnyal összeüggésben.
A spanyol filmrendező egy offshore céggel érintett a nemzetközi botrányban, de a filmes szerint itt nem ők a főszereplők.
A Harry Potterrel híressé vált színésznő szóvivője állítja, nem adóelkerülés miatt, hanem biztonsági okokból alapított offshore céget.
Közleményben indokolta meg, hogy miért robbantotta ki az offshore-botrányt a szivárogtató, aki hajlandó együttműködni a hatóságokkal is azért, hogy minden törvénytelenséget feltárjanak.
Jelenleg minden tagállamnak külön listája van, és maguk dönthetik el, kik ellen hoznak szankciókat.
Pénzmosásra és terrorizmus pénzelésére kerestek bizonyítékokat kerestek a hatóságok a Mossack Fonsecánál. A razzia előtt egy másik nyomozócsoport is járt az irodánál hackertámadás nyomai után kutatni.
Pártja aktivistái előtt gyakorolt önkritikát az angol miniszterelnök, aki apja révén keveredett a kínos ügybe. Bár részvényeit 2010-ben eladta, most úgy gondolja, hibázott.
Beindult a lebukott nagytőkések bosszúhadjárata? A Panama Papírok néven elhíresült hatalmas adatbázis ebből az ügyvédi irodából került nyilvánosságra, és most máris törvénytelenségekkel vádolják őket a hatóságok.
David Cameron brit kormányfő hivatala közleményben tagadta, hogy anyagi haszna származna az offshore alapokból, melyek még apjához kötődtek, de arra most sem tértek ki, hogy a múltban ne történt volna ilyen.