Több mint 20 milliárdért vehette meg a Librit a NER elitképzője
Az összeg nagyobb részét tavaly fizette ki a könyves cég nagyobb részvénycsomagjáért az MCC leányvállalata.
Az összeg nagyobb részét tavaly fizette ki a könyves cég nagyobb részvénycsomagjáért az MCC leányvállalata.
A Brüsszeltől Budapestig konzervatív szeánszokat szervező, és a Librit bekebelező MCC alapítványa 50 milliárd forint kamat- és osztalékbevételre tett szert tavaly. Ebből már lehetett szórni a pénzt. Az alapítványnál személyi juttatásokra 9 milliárdot, az alaptevékenységükre 26 milliárdot költöttek, befektetési céllal pedig 38 milliárdért vettek állampapírt, és még így is sikerült 25 milliárdos profittal zárni az évet.
Az olajtársaság a közgyűlésén 198 milliárd forint osztalék kifizetéséről döntött a 2023-as üzleti év után. A részvényesek közül az OTP is több mint 10 milliárdot kap, a Mol és a magyar állam közös alapítványa pedig több mint 20-at.
Nincs is mit vizsgálni, hiszen a könyvpiaci verseny nem csökken – vélhették a Gazdasági Versenyhivatalnál, így a Libri MCC-s elfoglalása csupán formalitás volt.
Az államtól kapott részvényvagyon rekordmagas, 29 milliárdos osztalékbevételt hozott tavaly a Mathias Corvinus Collegiumot fenntartó alapítványnak, amely így 17,8 milliárdos nyereséggel zárta az évet. Ehhez az is kellett, hogy spóroljanak: a támogatásokon és a közhasznú tevékenységük kiadásain sikerült, a béreken nem annyira: fizetésekre 6,7 milliárdot költöttek.
A Mathias Corvinus Collegium Alapítvány terveihez nem elég Libri-bevásárlás.