Újabb Marx-szobrot avattak Németországban
Marx két ükunokája avatta fel a filozófus legújabb mellszobrát Trierben.
Marx két ükunokája avatta fel a filozófus legújabb mellszobrát Trierben.
A szobrot korábbi helyétől néhány méterre, a Fővám téri épület északi fogadóterében állították fel. A Marx-szobor része lett a Corvinus Egyetem állandó kiállításának.
Marx Károly szobra után Nagy Imre és Teleki Pál emléktábláját is elvitték a Corvinus Egyetemről – írja a Népszabadság.
Hétfő reggelre eltávolították a Budapesti Corvinus Egyetem aulájában trónoló Marx-szobrot – értesült a Magyar Nemzet Online.
Demonstrációt tartottak péntek délután a Corvinus Egyetem Fővám téri épülete mellett a Marx-szobor eltávolítása ellen. A Balpárt által szervezett tiltakozáson mintegy ötven érdeklődő, szimpatizáns előtt szónokolt Tamás Gáspár Miklós filozófus, Krausz Tamás történész, Komjáthi Imre, az MSZP elnökségi tagja és a Balpárt képviselői.
Nem távolítják el a Budapesti Corvinus Egyetem területéről a Marx-szobrot – olvasható az intézmény csütörtöki közleményében. A szobor "új egyetemi helyének megtalálásában semmiféle politikai erőnek, külső nyomásnak vagy kezdeményezésnek nem volt szerepe".
Az egyetemtörténeti kiállításon helyezik el a Budapesti Corvinus Egyetem Fővám téri épületében lévő Marx-szobrot – értesült az Eduline. A rektor azzal indokolta a döntést, hogy a szobor a múlt része.
Az Áder János fővédnöksége alatt álló Ybl Egyesület virtuális túráján a volt Fővámházban csak a Marx-szobor hűlt helye látszott. A modern hangszórók és a többi történelmi emlék maradhatott.
Az egyetemen végrehajtott reformok és a névváltoztatás világosan jelezték a végbement radikális irányváltást – írta Rostoványi Zsolt, a Budapesti Corvinus Egyetem rektora a Marx-szobor ügyében a Kereszténydemokrata Néppárt alelnökének címzett válaszlevelében, amelyet hétfő este juttattak el az MTI-hez. A rektor arra is kitért, hogy még tavaly döntöttek egy állandó egyetemtörténeti kiállításról, és a Marx-szobor is része az intézmény történetének.
Rétvári Bence KDNP-alelnök után az Ifjúsági Kereszténydemokrata Szövetség (IKSZ) is arra szólította fel a Budapesti Corvinus Egyetem vezetőségét, hogy távolítsák el Marx szobrát az intézmény aulájából. Az IKSZ tagjai szerint Marx a kommunista eszmék atyja és köztudottan antiszemita volt. Az Oktatói Hálózat szerint a szoborról lehet vitatkozni, de politikának nincs helye az intézményben.
Ha azt kérded, hogy maradjon-e a Marx-szobor a volt Közgáz aulájában, a válaszom az, hogy ne, inkább valóban vigyék onnan. De ma Magyarországon a probléma ti vagytok Bence, nem az a szobor a Corvinuson.